23.09.2011

Kde je mezera na trhu?

Například v oboru služeb pro seniory převyšuje poptávka nabídku. Služby je možné také franchisovat.

Obyvatelé Česka stárnou, to dokazuje nejeden demografický průzkum. Podnikatelské příležitosti v oblasti péče o seniory jsou proto stále aktuálnější, ale na českém trhu značně chybí. To pak vede k převaze poptávky po těchto specifických službách na úkor nabídky.

Senior Park atrium zvenčí

V Česku začínají vznikat domovy pro seniory. Projekt Senior Park založil pan Jaroslav Plesník a současné době jsou dokončeny 3 areály.

Portálu FranchisingINFO.cz se podařilo zjistit, že se na český trh chystají vstoupit hned dva franchisové konceptu v oboru péče o seniory. Prvním z nich je americký Comfort Keepers a druhý je kanadský Copper County Foods.

První jmenovaný Comfort Keepers působí na americkém trhu od roku 1999. Nyní chce formou master franchisové licence expandovat také do Evropy. V následujících šesti letech plánuje oteřít každým rokem čtyři až šest zemí a v hledáčku má také Česko. Úkolem master franchisanta bude adaptovat produkt na podmínky místního trhu, spustit pilotní projekt a po jeho odzkoušení vybudovat síť franchisantů. Koncept poskytuje především seniorům celou škálu služeb, nejen těch zdravotních, ale také nabízí asistenci při vaření, domácích pracech a nákupů. Tato služba je také vhodnou alternativou k domům s pečovatelskou službou. Služby jsou poskytovány pečovatelem či pečovatelkou přímo doma u klienta.

Oproti tomu kanadský systém Copper County Foods funguje tak, že dováží seniorům bydlícím doma čerstvou a vyváženou stravou. Koncept je cenově dostupnou volbou pro seniory, kteří potřebují asistenci, ale současně chtějí zůstat doma tak dlouho, jak jen to bude možné. Proto Don MacMullen založil svoji společnost a rozvíjí ji pomocí franchisingu, jak říká: „Náš cíl je totožný s cílem vlády, tedy udržet seniory zdravé a v jejich domovech. Je to obor podnikání, který dramaticky roste.“

Sdílej článek

Komentáře na fórum

2

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank