06.10.2011

Zemřel Steve Jobs – zakladatel Apple

Bůh stvořil Adama a Evu. Steve Jobs stvořil Apple s chytrými multimediálními JÁ produkty.

Steve Jobs nejen vymyslel produkt, který zlepšuje život, ale nastavil marketing tak, že vnuknul každému představu, že potřebuje nový přístroj – JEHO přístroj. Myš, grafické uživatelské rozhraní na obrazovce počítače, iPod (přehrávač hudby ve formátu MP3), iPhone (multimediální mobilní telefon s dotykovým displejem), a nedávno i iPad - minilaptop s dotykovou obrazovkou - všechna tato zařízení vynalezl jeden muž, jehož společnost v roce 2010 dosáhla obratu 50 mld. dolarů. Od svého založení v roce 2001 si koupilo iPod na 160 milionů lidí. Jen v prvním roce od uvedení na trh se prodalo multimediálního mobilního telefonu iPhone na 13 milionů kusů.

Apple Steve Jobs

Steve Jobs stvořil svět ve tvaru jablka. Apple je fanoušky považován za největší subkulturní společnost.

Adoptivní syn Araba

Jobse adoptovali náhradní rodiče. V roce 1972 zakončil střední školu v Cupertino v Kalifornii a poté studoval jeden semestr na Reed College v Portlandu, Oregon. Studia však nedokončil.

Boj s rakovinou

Jobs byl vegetarián, ani to ho však neuchránilo před vážným onemocněním trávicího ústrojí. V roce 2004 se podrobil operaci slinivky břišní. V lednu 2009 rozeslal e-mail zaměstnancům, v němž informoval o své pracovní neschopnosti. Podstoupil úspěšnou transplantaci jater, kdy mu byl chirurgicky odstraněn metastazující nádor pankreatu. V lednu 2010, jen šest měsíců po této těžké operaci, Jobs uvedl na trh své poslední dítě - iPad - minilaptop s multimediální dotykovou obrazovkou. Prohrál svůj boj s rakovinou po 7 letech 5. října 2011. Až do posledního dne svého života setrval ve funkci předsedy představenstva společnosti Apple.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

2

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank