17.10.2011

Věřím, že přijetí nových členů přispěje k budování dobrého jména ČAF

Vysvětluje v rozhovoru Petra Ritschelová, výkonná manažerka České asociace franchisingu.

Jak jste se dostala k ČAF?

V červnu letošního roku jsem ukončila bakalářské studium na vysoké škole, obor marketingová komunikace. Následně jsem oslovila poradenskou společnost M.C.Triton, která je členem České asociace franchisingu, a ta mě na pozici výkonné manažerky ČAF doporučila.

CAF Petra Ritschelova

Petra Ritschelová nastoupila na post výkonné manažerky České asociace franchisingu v září.

Měla jste dřívější zkušenosti s franchisingem, případně s podnikáním?

Před nástupem do asociace jsem franchising vnímala jako jednu z možných forem podnikání, ale bližší zkušenosti jsem s tímto oborem neměla. Nicméně jsem déle jak sedm let v rámci celé České republiky organizovala odborné floristické semináře ve spolupráci s obchodními partnery z Nizozemí. Díky této dlouhodobé spolupráci jsem s nizozemskými obchodními partnery vyjednala pro absolventy floristických seminářů z Česka mezinárodní rekvalifikační kurz. Pro Čechy to znamená, že mohou pokračovat ve studiu floristiky v Nizozemsku.

Jaké máte cíle s ČAF?

Mým osobním cílem je nadále rozvíjet asociaci tak, aby vytvářela optimální podmínky pro rozvoj podnikání formou franchisingu na českém trhu. V následujících několika měsících máme připravené především pro naše členy několik pracovních snídaní se zajímavou tématikou. Dále plánujeme oslovit poskytovatele franchisingu a odborníky na danou problematiku s nabídkou členství v asociaci. Věřím, že přijetí nových členů přispěje k budování dobrého jména asociace nejen v Česku, ale také v zahraničí.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

1

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank