31.10.2011

Nejen pro milovníky kávy

Kavárenský řetězec Segafredo Espresso chce v příštím roce otevřít další franchisové provozovny.

Mezinárodní síť franchisových kaváren Segafredo Espresso se rozrostla na 500 provozoven na všech kontinentech světa a patří tak k jedněm z největších na světě. Společnost Segafredo Zanetti CR spol. s r.o. byla založena v roce 1994 jako dceřiná společnost mezinárodního koncernu Segafredo Zanetti a rovněž před 17 lety byla otevřena první franchisová kavárna pod značkou Segafredo v Praze, v ulici Na Příkopě, v typickém černo-červeném designu.

Segafredo Zanetti_obrázek_tmavovláska se šálkem

Značka Segafredo se řadí mezi první průkopníky kávové kultury v Česku.

V současné chvíli působí v rámci celé České republiky 11 franchisových kaváren, který provozuje stejný počet franchisantů. Dalším téměř 5.000 odběratelům v rámci celé ČR společnost dodává své produkty.

Podpora od centrály

„Společnost poskytuje franchisantům a jejich zaměstnancům možnost školení ve školicím středisku La Scuola di barista, kde pod vedením firemních odborníků mimo teoretických znalostí odkrývají tajemství přípravy kávy dle našich standardů,“ říká Jaromír Bosák, jednatel společnosti Segafredo Zanetti ČR. Kromě uvedeného školení získají partneři také know-how, exkluzivní produkty, exkluzivitu ve sjednaném teritoriu, reklamní a marketingovou podporu.

Investice na rozjezd

Licence ve výši 20 000 EUR zahrnuje školení, poradenství, vizualizaci provozovny a kompletní poradenství ze strany centrály. Další investice, s níž musí franchisant počítat, se pohybuje kolem 2,5 mil. Kč a je určena na vybavení provozovny o rozloze cca. 100 m2. Průběžný poplatek se odvíjí dle počtu m2 pobočky.

Další expanze

Dle vyjádření jednatele do konce tohoto roku společnost neplánuje otevírat další franchisové pobočky. V příštím roce však zamýšlí rozšířit portfolio provozoven, v hledáčku má především Prahu a Brno, ale neodmítne ani zájemce z jiných lokalit.

Pro podrobnější informace nahlédněte do Katalogu franchis.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank