07.11.2011

Nejvyšší růst tržeb na trhu s elektronikou

Hlásí Electro World, který zatím provozuje 1 franchisovou pobočku ve Žďáru nad Sázavou.

Podle údajů Českého statistického úřadu v roce 2010 maloobchod s elektronikou ve specializovaných prodejnách nadále klesal. V běžných cenách činil pokles 5,8 % ve srovnání s rokem 2009. Tento vývoj se více či méně projevil i v tržbách největších obchodníků elektronikou na českém trhu. A to jak těch, kteří se specializují na maloobchodní prodej, tak těch, kteří jako velkoobchody zásobují další maloobchodní odběratele či franchisovou síť.

electroworld prodejna interiér

Podle nezávislé studie Incoma GfK se prodejny Electro World staly nejnavštěvovanějšími na trhu.

Společnost Electro World podle předběžných výsledků dosáhla na klesajícím trhu s elektronikou nejvyššího růstu tržeb ze všech maloobchodníků. Výše tržeb je odhadována na 3,5 mld. Kč. "Na tomto vývoji se podílela rozsáhlá remodelace a modernizace prodejen, kterou jsme zahájili koncem roku 2009. Pozitivní vliv na vývoj tržeb mělo také otevření nových prodejen a první franchisová pobočka," vysvětluje finanční manager Michal Berg.

Koncept expandoval také na Slovensku, kde zahájil vedle již existujících tři kamenných prodejen a také prodej přes internet. K dnešnímu dni tak společnost provozuje v České republice 20 kamenných prodejen a ve Slovenské republice 3 prodejny. V obou zemích pak má i své internetové prodejny.

Koncept plánuje rozvíjet svoji síť a to i pomocí franchisantů zejména v městech s více než 20 tisíci obyvateli. Michal Berg k tomu říká: „Partneři, kteří se připojí k naší síti, získají kompletní podporu. Našimi franchisanty se může stát jak již zavedená prodejna s elektronikou, tak také začínající podnikatel.“

Na čele žebříčku tržeb obchodníků s elektronikou sestaveném výzkumnou agenturou Incoma GfK se objevují firmy zaměřené zejména na velkoobchodní činnost následovány řetězci, které se zaměřují na maloobchodní prodej.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank