31.10.2011

Výzvou je pro mě vybudování silné realitní sítě v ČR a navázání na kredit značky v zahraničí

- sdělil v rozhovoru Tomáš Satrapa, generální ředitel Coldwell Banker.

Kolik nyní máte poboček?

Do října 2011 jsme otevřeli 15 franchisových kanceláří, které pokrývají téměř celou Českou republiku. Nejvíce poboček máme prozatím v Praze, celkem čtyři, a následuje Brno se třemi. S potenciálními franchisanty vedeme důkladná jednání. Potřebujeme se navzájem poznat a ujistit se, že obě strany mají shodné cíle a představy o partnerství. Pouze v tomto případě, bude spolupráce efektivní a přínosná. Každý z našich partnerů získává podpisem smlouvy exkluzivitu pro jím vybraný region, a má tak jistotu, že v dané lokalitě nebude mít konkurenci v podobě další pobočky vlastní sítě, proto je pro nás výběr správných partnerů nesmírně důležitý.

Coldwell Banker Satrapa

Generální ředitel Coldwell Banker v České republice Tomáš Satrapa.

Plánujete do konce tohoto roku otevřít další pobočky?

Připravujeme otevření tří kanceláří a s dalšími partnery dokončujeme jednání o podmínkách udělení licence. Pokud se ptáte na konkrétní lokality, jedná se zejména o krajská a okresní města, která by měla doplnit páteřní síť Coldwell Banker v ČR. Rádi bychom se ke konci roku přiblížili k celkovému počtu dvaceti poboček.

Jaké plány máte na příští rok?

V příštím roce se budeme soustředit na další růst sítě a počítáme s otevřením 30 - 40 nových poboček. Neméně důležitým úkolem je stabilizace a rozvoj již otevřených kanceláří. To je úkolem zejména příslušného regionálního ředitele, oddělení podpory a rozvoje a vzdělávacího systému Coldwell Banker Univerzity. Ve spolupráci s vedením poboček nastavujeme individuální obchodní plán postavený na detailní znalosti realitního trhu v dané lokalitě. Následně pak pracujeme na jeho dosažení s využitím všech obchodních, marketingových a technologických nástrojů sítě. Z pohledu marketingové komunikace bude příští rok ve znamení budování širšího povědomí o značce mezi koncovými klienty.

Jaké máte s franchisingem cíle v ČR?

Jedním z našich hlavních cílů je získání 20% podílu na českém realitním trhu, a to v horizontu tří let. Celkový počet našich kanceláří plánujeme rozšířit na 80 až 110 v rámci celé České republiky. V říjnu 2011 jsme se stali členy Asociace realitních kanceláří, se kterou spolupracujeme i na legislativních změnách realitního oboru, např. přesunutí realitní činnosti ze živnosti volné do živnosti vázané, stejně jako je tomu např. na Slovensku, tedy s nutností praxe a prokazatelných znalostí v oboru realit.

Jak jste se dostal ke Coldwell Banker?

Vzhledem k pracovním zkušenostem z vedení nadnárodních společností jsem byl majiteli master franchisové licence pro ČR přizván ke spolupráci na rozvoji sítě Coldwell Banker na českém trh. Výzvou je pro mne především vybudování silné realitní sítě v České republice a navázání na kredit značky v zahraničí.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0
Výzvou je pro mě vybudování silné realitní sítě v ČR a navázání na kredit značky v zahraničí

K tomuto článku není zatím komentář. Váš bude první.

Fórum 144 téma, 278 komentáře, 107 uživatelů

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank