14.11.2011

Franchisa, která se dědí „po meči“

Český gastronomický koncept Švejk restaurant bude předán z otce na syna.

Švejk restaurant je český gastronomický koncept, který je postaven na multiplikované kuchyni z dob Rakouska-Uherska. Kromě dobových pokrmů přispívají k zážitkové gastronomii také Ladovy „Švejkovské“ obrázky a postavičky.

Svejk, restaurace, pivo, vojak

Poskytovatelem franchisové licence Švejk restaurantů je společnost DAOS PLUS s. r. o.

Na českém trhu působí síť od roku 1995, která v současné chvíli čítá jednu vlastní a 40 franchisových poboček. Dle vyjádření franchisora konceptu Radovana Sochora, který síť vybudovat a v době krize stabilizoval, právě teď přišel čas na předání systému z otce na syna: „Koncept jsem založil, protože v 90. letech na českém gastronomickém trhu prakticky neexistovaly zážitkové restaurace. Teď je na řadě můj syn, aby koncept nadále udržel a inovoval,“ míní Radovan Sochor.

Jak dále sdělil, v současné době jediným regionem, do kterého by chtěl se svým konceptem expandovat, jsou východní Čechy, konkrétně Hradec Králové a Pardubice. Jinak považuje český trh za dostatečně saturovaný, což také souvisí s tím, že během posledních tří let zažil sektor gastronomie útlum: „Lidé podlehli mediální panice kolem finanční krize a první, na čem začali šetřit, byla návštěva restaurací,“ domnívá se Sochor.

Pro více informace nahlédněte do Katalogu franchis.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank