15.11.2011

První Čechy, potom Morava

Realitní společnost Original Reality získala už 22 partnerů. Většina z nich je ale v Čechách. Proto nyní hledá zájemce i na Moravě.

V současnosti o získání licence usiluje dalších 9 zájemců. Se 2 makléři už Original Reality jen dolaďuje detaily smlouvy. Většina jednání s potenciálními partnery ale neskončí podpisem smluv. „Ze 70 procent jednání spolupráci neuzavřeme. Důvodem je, že dotyčný nesplní požadavky na kvalitu, praxi, předpoklady a další kritéria, na kterých stavíme vzájemné partnerství,“ říká Tomáš Kučera, jednatel Original reality, který také působí jako člen rady Asociace realitních kanceláří ČR.

ORIGINAl reality, kancelar

První kancelář Original Reality byla otevřena v roce 2002 v Neratovicích.

Podle Kučery je rozšířenou chybou měřit úspěšnost realitních kanceláří podle počtu franchis. V síti Original Reality by měl pracovat člověk, který je poctivým profesionálem. A když se mu bude dařit prodat jednu nemovitost měsíčně, přijde si na slušné peníze. „Ještě stále spoustu makléřů překvapuje, že nabízíme 85 % z provize. To je jiný výdělek, než mohou získat jinde,“ dodává Kučera.

Original Reality je českou realitní společností, která na tuzemském trhu působí více než 8 let. Její pobočky fungují především v Čechách, na Moravě už méně. Podle Kučery to je především tím, že Original Reality začínala jako středočeská realitní kancelář, teprve poté se rozrostla přes Prahu do dalších krajů v Čechách. Ale i tento trend se začíná obracet. Společnost nyní intenzivně jedná o otevření kanceláře například v Brně.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank