24.11.2011

Peníze z hranolek na charitu

McDonald’s opět po roce uspořádal akci na podporu dlouhodobě nemocných dětí. A s pomocí celebrit.

Ve všech svých restauracích v České republice uspořádal McDonald’s v úterý 22.11. McHappy Day. V rámci této charitativní akce jde polovina tržeb z prodeje všech porcí hranolků a veškerý výtěžek z prodeje samolepek Pomocná ruka na financování ubytovacích kapacit pro dlouhodobě nemocné děti a jejich rodiny v areálu FN Motol v Praze. A stejně jako v loňském roce i letos podpořilo akci svou přítomností mnoho známých osobností.

mcdonalds_charita_sionko

V loňském roce putovalo v rámci McHappy Day na konto obecně prospěšné společnosti Ronald McDonald Charity, která se zabývá pomocí dlouhodobě nemocným dětem a usiluje o výstavbu prvního Ronald McDonald House v ČR, přes 2 miliony korun.

Například v Praze, kde má fast-foodová síť zhruba 30 poboček, se objevily zpěvačky Daniela Šinkorová a Heidi Janků, herci Martin Zounar a Ota Jirák, fotbalisté AC Sparta Praha Libor Sionko a Jiří Jarošík, nebo plavkyně Yvetta Hlaváčová, reprezentantka v bazénovém a dálkovém plavání a držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche.

Známé hvězdy navštívily restaurace i v dalších městech - McHappy Day v Brně podpořili svou přítomností hokejisté HC Kometa Brno, v Olomouci fotbalisté tamější Sigmy a v Ostravě zákazníky obsloužili hokejisté HC Oceláři Třinec, například mistři světa Václav Varaďa a Radek Bonk.

První restaurace McDonald's v ČR byla otevřená v roce 1992 v Praze ve Vodičkově ulici. V loňském roce měl řetězec 80 poboček, z toho 31 vlastních a 49 franchisových.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank