29.11.2011

Daří se i v menších městech

Maximálně 30 licencí ročně chce prodat realitní kancelář CENTURY 21. Většina zájemců na franchisu nedosáhne.

Největší síť realitních kanceláří na světě CENTURY 21 má v současnosti v ČR otevřených 62 poboček. Ani jedna z nich není ve vlastnictví společnosti, všechny jsou provozovány franchisanty. Příští rok by se počet poboček mohl rozšířit i o 30 nových. „Získání licence, přestože zájemce má dostatek financí, není v CENTURY 21 automatické. Kritéria pro získání franchisy splňuje na českém trhu jen úzký počet uchazečů,“ informuje Aleš Mazgaj, generální ředitel CENTURY 21 Czech Republic.

century 21_kancelar

Síť CENTURY 21 roste nepřetržitě déle než 40 let. V současnosti zahrnuje přes 9 000 realitních kanceláří v 70 zemích světa. Na český trh vstoupila 18. listopadu 2008.

Přesto by společnost podle Mazgaje mohla mít v roce 2012 až 800 realitních makléřů. Letos se jejich počet pohybuje kolem 500. Mazgaj se nebojí ani poklesu poptávky po realitních službách. Počet smluv, které makléři CENTURY 21 nyní mají na starosti, podle něj potvrzuje, že realitní trh si stojí dobře. „Počet realitních kanceláří je sice vysoký, nicméně trh není zdaleka saturován kvalitou realitních služeb. Díky tomu má pro všechny strany, realitní kanceláře i klienty, ohromný potenciál,“ tvrdí Mazgaj.

Pobočky CENTURY 21 v České republice jsou podle Mazgaje úspěšné nejen ve velkých městech, ale i v malých jako např. Slaný nebo Úvaly. Dařit se podle něj začíná i v ekonomicky slabších regionech, například v Karviné, Zlínském kraji či na Mostecku.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank