05.12.2011

Kavárna ve stylu verneovek

Restaurace Výtopna je známá svou vláčkovou obsluhou. Na rok 2012 se ale připravuje kavárna podobná ponorce.

Už v březnu příštího roku se otevírá v pořadí čtvrtá pobočka originálního konceptu Výtopna. Tentokrát v obchodním domě Nová Karolína v Ostravě. Zatímco ale provozovny v Brně, Praze a Orlové jsou klasické restaurace, tentokrát půjde o kavárnu. Podle franchisora Výtopny Petra Fridricha je kavárna krok správným směrem. Interiér má být výjimečný – měl by se nést v duchu knížek Julese Verna. Kavárna by měla připomínat ponorku. „Očekávání máme velká. Vytvořit v kavárně prostředí Vernových románů je náročné jak časově, tak i finančně. Ale věříme, že kavárna uspěje,“ přeje si Fridrich.

Zdjęcie punktu systemu Výtopna

Výtopna se hodí pro města s minimálním počtem obyvatel 30 tisíc obyvatel. Velikost restaurace by měla být alespoň 200 m2. Smlouva se uzavírá na 5 let s možností prodloužení.

Pokud se kavárně v Ostravě povede dobře, chtěl by Fridrich postupně otevírat další. A to i v menších městech. Podle Fridricha stojí za úspěchem Výtopny právě originální koncept. Nápoje i jídlo totiž zákazníkům přiváží speciální vlakové soupravy.

Fridrich měl původně plány prodat svůj koncept do USA. Kvůli nekončící hospodářské recesi je ale jednání s Američany uloženo k ledu. Přesto Fridrich i nadále se zahraniční expanzí počítá. „Na jaře příštího roku se chceme zúčastnit franchisového veletrhu ve Vídni. Uvidíme, jaká je situace na ostatních trzích,“ dodává Fridrich.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank