02.12.2011

7. prodejna pekařství PAUL

Milovníci francouzských croissantů a dortíků najdou novou pobočku na I.P.Pavlova v Praze. Otevřena byla 24.11.

Pekařství bylo založeno před více než 120 lety ve francouzském městě Lille. V ČR působí od roku 2008. V současnosti provozuje na bázi franchisové sítě přes 400 poboček ve 25 zemích celého světa – například v USA, Číně nebo Spojených Arabských Emirátech. Jen ve Francii obslouží měsíčně kolem 5 milionů zákazníků.

PAUL_provozovna2_400

V ČR jsou pobočky pekařství PAUL pouze v Praze – například Na Příkopě nebo Chodově nebo nově na I.P.Pavlova. Pod 2 obchodech má na Floře a Andělu.

Pekaří pečou podle tradičních receptur přímo v pekárnách. V Čechách jsou nejprodávanějšími výrobky tradiční máslový croissant, čokoládová rolka, malinové a jahodové tartaletky a čokoládový košíček. Neméně oblíbené jsou i slané výrobky včetně baget nebo chlebů.

Typickým poznávacím znakem pekáren PAUL je jejich rustikální vzhled. Tomu odpovídají i použité materiály, barvy a nábytek. Kombinace cihel, dřeva a burgundského kamene mají obchodům Paul dávat tradiční starobylou podobu a mají evokovat pocit sounáležitosti s tradiční starodávnou metodou pečení.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank