04.01.2012

Pořízení franchisy trvá déle

Společnost JPServis provozující například síť prodejen PONT si franchisanta pečlivě vybírá. Každého testuje 3 měsíce.

Firma JPServis, která vedle obchodů PONT provozuje také Fornetti Caffé a BioPoint, franchising podporuje. Z celkem 40 prodejen je 5 plně v rukou franchisantů. Pilotní projekt fastfoodových restaurací Fornetti Centro společnost převedla na samostatného partnera. Podle ředitele společnosti JPServis Marka Cagáška se projekt nadále testuje a upravuje.

Zdjęcie punktu systemu PONT

Síť obchodů pod značkou PONT je zkratkou slovního spojení Pohodlný Obchod Na Trase.

Cagášek rovněž uvedl, že v poslední době trvá plné vyřízení franchisy na prodejnu delší dobu. „Je to z důvodu důkladnějšího a pečlivějšího výběru franchisanta. Po úvodním osobním pohovoru a splnění kvalifikačních požadavků, dojde k testovací fázi zhruba 3 měsíce, kde si franchisanta prakticky vyzkoušíme, než je mu přidělena prodejna k franchisovému provozu,“ informuje Cagášek.

Podle Cagáška je také důležité neustále své koncepty vylepšovat a snažit se být o krok před konkurencí, která sílí. Udržet si zákazníka tak nutí firmy přicházet s lepším servisem. „Jsou jimi například doplňkové služby typu prodej jízdenek, vstupenek, zařazení nového sortimentu typu čerstvé pečivo nebo hračky,“ říká Cagášek.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank