26.12.2011

Úspěšně do dalšího roku

Nejen o plánech a novém magazínu o franchisingu, který začne vycházet v roce 2012, jsme si povídali s Lenkou Novákovou, ředitelkou portálu FranchisingINFO.cz

Jak byste zhodnotila rok 2011? Pro český franchising byl nejlepší v historii…
Ano, rok 2011 můžeme v mnoha ohledech považovat za rekordní. Přibylo nejvíc franchisových společností i poboček. Společností jsme ke konci října 2011 evidovali již okolo 168, což je o 12 % více než loni. Počet franchisových poboček je bezmála 4.400 - to je proti roku 2010 nárůst o více než 25 %. Lze předpokládat, že podobně se franchisingu bude dařit i v příštím roce. A věřím, že k jeho dobrým výsledkům přispěl i náš portál, o který je mezi lidmi stále větší zájem.

lenka novakova

Lenka Nováková, ředitelka portálu FranchisingINFO.cz

Co vám letos udělalo největší radost?
Těžko jmenovat jednu věc. Určitě mě těší, že pracovat pro propagaci franchisingu má smysl, že mnoho lidí si začíná uvědomovat přednosti tohoto způsobu podnikání. Mám radost, že se našemu týmu v PROFIT system podařilo na začátku prosince vydat už 2. Zprávu o stavu franchisingu na českém trhu. Ta je unikátní už v tom, že přehledně a detailně popisuje vše, co se na tuzemském franchisovém trhu za uplynulý rok stalo, a porovnává data s předchozím rokem. A že má smysl celý rok sbírat a třídit data ode všech firem, které franchising využívají, svědčí i rostoucí zájem médií. Informace publikovala všechna důležitá média v zemi, včetně České televize.

Jaké máte plány pro příští rok?
Moc bych si přála, aby si našel místo na trhu náš nový tištěný magazín o franchisingu, který bychom měli začít vydávat v jarních měsících roku 2012. Dostupný bude všem čtenářům v maloobchodní síti novinových stánků a prostřednictvím předplatného po celé České republice. Bude v něm mnoho zajímavých a pestrých článků, reportáží nebo rozhovorů, a to nejen z ryze podnikatelského hlediska. Podobné časopisy se už s úspěchem vydávají v celé západní Evropě, např. ve Francii, ale také již v Polsku nebo na Ukrajině, a já nepochybuji, že si své věrné čtenáře najde i u nás.

Co byste popřála českému franchisingu do příštího roku?
Aby se mu dařilo minimálně tak dobře jako letos. Aby stále více lidí proniklo do tajů franchisingu a našlo v něm třeba i novou pracovní příležitost. Právě v dobách ekonomických turbulencí je franchising jedním z mála stabilních podnikatelských směrů.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank