Jednatel distribuční sítě FOTOLOOK Michal Špimr si myslí, že i přes boom mobilů se klasické fotokabinky na trhu uplatní.
Pondělí
09.01.2012
O tom, že o focení v kabinkách bude vždy zájem, jsme si v Rozhovoru týdne povídali s Michalem Špimrem, jednatelem distribuční sítě FOTOLOOK.
 

V USA jsou fotokoabinky velmi populární. Proč si ale myslíte, že mohou uspět u nás?
To je jednoduché. Vycházíme z úspěchu, kterého jsme dosáhli na Slovensku i Polsku. A oba trhy jsou podobné českému. Nevidíme důvod, proč by dobře umístěné fotokabinky nemohly fungovat i v Česku.

Do jakého prostředí se kabinky hodí umístit?
Každého asi napadne obchodní centrum. S tím se nedá nesouhlasit. Ale možná ještě lepší lokality jsou různé zábavní parky, ZOO, muzea, kina, aquaparky nebo bary. Prostě místa s vyšší koncentrací mladých lidí, kteří si rádi z příjemného místa uchovají vzpomínku i formou našich fotek.

V dnešní době ale už skoro každý člověk má v mobilu kvalitní fotoaparát. Proč by tedy měl chodit do kabinky a ještě za to platit?
Přidaná hodnota našeho konceptu je jasná. Když skupinka lidí usedne do naší kabinky a uvidí se na obrazovce před sebou, zcela automaticky se začnou usmívat. Nejsou tak strojení, jako když je někdo fotí přístrojem. Uvolní se, a na obrázcích to jde vidět. Navíc formát našich fotek je originální a vychází z dané lokality. Takže kdy se lidé fotí v baru, fotky jsou podobným způsobem obrandované. Jiné fotky tak budou mít z muzea, zoologické zahrady nebo aquaparku. Formát našich fotek je jedinečný.

Jaké jsou podmínky pro získání vaší licence?
Partner zaplatí za fotokabinku a speciální fotopapír. A to je vše. Žádné další poplatky neúčtujeme. Samozřejmě má nárok na náš zákaznický a technický servis i know-how z 3letého působení na slovenského trhu.

Kabinky se dovážejí přímo z USA. Jak dlouho to trvá?
Výroba a obrandování kabinky trvá 5 až 10 dnů. Dalších zhruba 30 dnů doprava do Čech.

Tvrdíte, že vaše fotokabinky i fotografie jsou originální. Lze vyjmenovat další benefity?
Máme spočítáno, že při správném porovozu kabinky by partner měl být do jednoho roku v zisku. Obsluha je rovněž jednoduchá a nenáročná. Navíc z úspěchu fotokabinky netěží jen partner, ale také provozovatel místa, kde kabinka stojí. Ta je totiž zadarmo obrandovaná podle lokality, kde stojí, rovněž i fotky jsou s logem toho místa. Třetí výhodou je, že člověk s veselými fotkami má například na určitý bar hezké vzpomínky a bude se chtít do něj někdy opět vrátit.


/1/
zobrazit více

Populární na fóru

Únik z reality jako byznys

Chcete-li získat ziskové a oblíbené úniková místnost, není nutné zakoupit povolení. Díky tomu mohou pomoci také zkušení profesionální návrháři. Například...

1 komentář(e)
posledni 01.03.2018
Rychlá franšíza

Nebojte se franšízy, pokud přesto váháte tak si přečtěte článek jak na franšízu - http://bizking.cz/media/jak-ziskat-fran-izu a hned budete mít jasno. Já už...

1 komentář(e)
posledni 24.06.2016
Pošta s franšízou

Dobrý den,Česká pošta už provozuje 200 franšízových pošt jako Pošta Partner. Očekává, že do franšíz převede téměř všechny provozovny. V tuto chvíli...

3 komentář(e)
posledni 15.12.2014
Pošta s franšízou

Téma České pošty mě taky zaujalo. Jaké jsou podmínky pro získání franchisy České pošty. Tenhle byznys by mohl mít dobrou budoucnost.Děkuji

3 komentář(e)
posledni 11.12.2014
Pošta s franšízou

Hodně jsem četl, že Pošta bude mít franšízové pobočky. Má už nějaké?

3 komentář(e)
posledni 05.12.2014
Přeměna České pošty

No jsem zvědavá, co se stane, když franšízanta nenajdou. Je zruší a nebude nic. Lidi pak budou jezdit dávat balíky a dopisy kilometry daleko.

1 komentář(e)
posledni 26.11.2014
Jak nejlépe propagovat firmu?

Souhlasím, jde o cílovku i o typ produktu ... ideálním nástrojem, a zvlášť pro začínající firmu s omezenými prostředky, je inbound marketing - nabídnout svým...

5 komentář(e)
posledni 10.11.2014
Jak nejlépe propagovat firmu?

Řekl bych že je nejdůležitější je znát cílovou skupinu svých zákazníků. Jinak se budou nabízet vaše produkty či služby mladým uživatelům sedících dnes a...

5 komentář(e)
posledni 06.11.2014