24.01.2012

Franchisant by měl mít rád sushi

Zatím jediná česká pobočka PLANET SUSHI v Praze na Andělu se osvědčila. Nyní se hledají prostory pro další pražské restaurace.

Restaurace na Andělu je podle provozního ředitele Rosinter Czech Republic, která vlastní franchisovou licenci sítě japonských restaurací PLANET SUSHI, Petra Vlastníka nejúspěšnější v celém regionu střední a východní Evropy. Najít další vhodnou lokalitu není podle něj jednoduchá věc. „V Praze je to těžké. Když najdete vhodné prostory, jsou příliš drahé. Když seženete levnější nájem, nevyhovuje místo,“ říká Petr Vlastník.

Zdjęcie punktu systemu PLANET SUSHI

Jediná česká provozovna PLANET SUSHI je otevřena v Praze. Síť by ale ráda expandovala i do dalších měst.

Založit si pobočku PLANET SUSHI není podle Vlastníka náročné ani finančně, provozně nebo technologicky. Důležité je, aby se potenciální franchisant o restauraci skutečně staral. „Ideální franchisant by neměl být jen investorem, ale člověkem, který na chod restaurace pravidelně dohlíží. A měl by mít rád sushi,“ dodává s úsměvem Vlastník.

Jak Petr Vlastník dále uvedl, restaurace se uplatní hlavně v místech s dobrou dopravní dostupností, s kancelářskými budovami nebo obchodními centry. Vedle Prahy by se koncept sushi restaurací uplatnil i v dalších větších krajských městech.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank