13.02.2012

Obliba kávy roste

Nejen o nových modulových kavárnách jsme hovořili s držitelem licence Coffeeshop Company pro čtyři země střední Evropy Pavlom Jakubcem.

Kolik kaváren chcete otevřít v letošním roce?
V Čechách máme v plánu otevřít pět klasických a pět modulových kaváren. Těšíme se velkému zájmu ze strany franchisingových partnerů, a proto je to hlavně o tom, zda najdeme dostatek dobrých lokalit. Dvě klasické kavárny v Praze a Ostravě jsou ve výstavbě a budou otevřeny do dvou měsíců. Dále se připravují dvě modulové kavárny. Intenzivně hledáme prostory v dalších třech krajských městech, kde naši partneři čekají na vhodnou příležitost.

coffeeshop_company_jakubec_profil

Pavol Jakubec má na starosti rozšiřování sítě Coffeeshop Company v ČR, na Slovensku, Maďarsku a Polsku.

Co jsou modulové kavárny?
Jde o menší kavárny, které lze umístit téměř kamkoli. Místo najdou v pasážích, vestibulech nádraží nebo u vchodů do metra. V současné době umíme nabídnout širokou škálu typů kaváren – od větších modulů, přes malé bary až po mobilní venkovní stánky.

V čem je vaše výhoda oproti konkurenci?
Naše výhoda je především v kvalitě a šířce produktové řady a dále v tradičním servírování a podávání kávy vycházejícím z vídeňské tradice.

Není vhodnější nyní spíše vyčkávat, jak se vyvine situace nejen v Evropě? Každý den se ekonomické zprávy zhoršují…
Nyní je naopak nejvhodnější doba začít. Na realitním trhu jsou mnohem výhodnější podmínky, než tomu bylo před pár lety. Spotřeba kávy neklesá, naopak stabilně roste. Pouze se přelévají zákazníci, kteří už nejsou ochotni platit za nekvalitní produkty a služby.

Pro jaký typ člověka se podle Vás hodí provozovat vaši franchisu?
Náš koncept se hodí pro člověka, který má samozřejmě rád kávu a je ochoten se svému podnikání věnovat na každodenní úrovni s velkou vášní a zapálením. Takový přístup je potom vidět jak na výsledcích, tak na spokojených hostech, což je nejlepší odměna pro naše partnery.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank