15.09.2008

Starbucks: Na železnici i v Nizozemí

Kavárenská jednička se dohodla s firmou Servex - největším provozovatelem občerstvení na nizozemské železnici.

Kafe Starbucks si Nizozemci budou moci dát i na vlakových nádražích. Svědčí o tom nedávná dohoda kavárenského gigantu s nizozemskou společností Servex, která je jedním z největších poskytovatelů občerstvení na tamní železnici. První restaurace by měla být otevřena v historickém centru na hlavním nádraží v Amsterdamu na jaře příštího roku, po něm budou následovat další. Firma to uvedla v tiskové zprávě.

Starbucks se rozšiřuje na evropská vlaková nádraží a letiště.

Nejlepší obrana? Útok

Starbucks se přitom chce zaměřit na železnice a letiště nejen v Nizozemí, ale prakticky na všech důležitých trzích v Evropě – Francii, Německu a Velké Británii. Měl by otevřít na 150 restaurací v klíčových destinacích. „Útokem na evropských trzích se tak chce Howard Schultz (šéf Starbucks, pozn. red.) bránit útlumu, který ho postihl na skomírajícím americkém a australském trhu,“ řekl Martin Jonáš z poradenské firmy PROFIT system. V USA totiž Starbucks ohlásil uzavření na 600 restaurací a ¾ kaváren v Austrálii.

Starbucks čelí tlaku

V posledním období čelí Starbucks významnému tlaku, který je spojen s přicházejícím poklesem světové a především americké ekonomiky. Navíc začal významněji rozšiřovat svůj koncept kaváren McCaffé také McDonald´s. Starbucks ve více než 10.000 kaváren po celém světě zaměstnává na 110.000 lidí.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank