16.02.2012

Zahraniční expanze

Český koncept The PUB vedle Česka otevírá hospody i v cizině. Po Německu a Rakousku možná přijde Maďarsko, Slovensko a Švýcarsko.

Letos na jaře plánuje plzeňský The PUB otevřít již pátou provozovnu v Praze. The PUB využívá originálního konceptu samoobslužných barů, kde si lidé sami točí pivo. Rok 2012 je podle jednatele společnosti Martina Šampalíka hlavně o zvyšování kvality poskytovaných služeb a optimalizaci vnitřních procesů. "Chceme i nadále budovat silnou značku a posilovat spolupráci mezi jednotlivými provozovnami a centrálou a partnery konceptu. Rádi bychom také letos otevřeli další jednu až dvě provozovny v Německu," dodává Šampalík.

the pub_hospoda_praha 6

The PUB provozuje 15 poboček, z toho čtyři spravuje centrála a 11 je franchisových. Tři pobočky jsou zahraniční.

Společnost se nebrání ani další expanzi do zahraničí, v plánu je otevření hospod v Budapešti nebo v Bratislavě. "V Berlíně se stal The PUB velmi oblíbeným místem a svou výtočí se drží na špici mezi všemi hospodami ve městě. Ve Vídni jsme otevřeli hned dvě provozovny najednou loni v listopadu a tak je příliš brzo na to hodnotit, nicméně náš franchisant má ambice vstoupit časem i do Švýcarska," uvádí Šampalík.

Hospody The PUB se hodí především do větších měst s počtem obyvatel kolem 100 tisíc. V zahraničí firma upřednostňuje města ještě větší. V Česku se ale nebrání ani menším městům. Podle Šampalíka je dobrým příkladem Opava, kde není ani 100 tisíc obyvatel, a přesto se tamní pobočce The PUB daří.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank