17.02.2012

Za franchisou na hory

Prodejce sportovních potřeb Intersport rozvíjí svou síť i v tuzemských zimních střediscích. Otevírá zde menší obchody s půjčovnami lyží.

Intersport jako největší prodejce sportovního vybavení a oblečení na světě se rozšiřuje hlavně díky franchisingu. Podle Víta Podešvy, jednatele společnosti Intersport ČR, je tento způsob rozvíjení sítě výhodný. "Ze současných 34 prodejen je 21 vlastních a 13 franchis. Do budoucna chceme dosáhnout ideálně vyváženého poměru 50:50," říká Podešva.

intersport_polsko

Vedle rozvoje sítě klasických prodejen se Intersport soustřeďuje i na provoz menších prodejen doplněných o půjčovnu lyžařského vybavení. Ty jsou pro lyžaře otevřeny přímo v horských střediscích. První provozovna Intersport Rent byla zprovozněna loni v prosinci ve Skiareálu Lipno.

Tyto nové prodejny a půjčovny budou provozovány za pomoci franchisingu. Podle Podešvy by podobné prodejny měly postupně vzniknout v každém velkém lyžařském středisku."Naše franchisové pobočky fungují stejně dobře u klasických plnosortimentních prodejen jako u prodejen s půjčovnami," dodává Podešva.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank