28.03.2012

Čas na jogurty

Kulinářské chutě lidí se mění. Na to spoléhá franchisová síť kiosků s jogurty My Culture, která zvažuje vstup na český trh.

Řetězec s prodejnami jogurtových produktů My Culture, který má centrálu v Londýně, je další společností, která expanduje prostřednictvím franchisingu. Působí v deseti zemích v Evropě a Asii. Firma nedávno prodala licenci do Bulharska, Belgie a Irska. V plánu je i expanze na italský, španělský a francouzský trh. Cílí také na Polsko. "Intenzivně jednáme s podnikatelem, který má zájem o master franchisu. Chceme v Polsku vybudovat síť našich obchodů. Vedle toho komunikujeme s lidmi, kteří chtějí provozovat vlastní prodejny," říká Isabella Pietrkiewiczová, ředitelka franchisingu My Culture pro polský trh.

my culture_vizualizace

Vizualizace prodejního místa My Culture.

Gastronomický koncept má v hledáčku také Českou republiku, ve které se rozhlíží po vhodném kandidátovi na pozici master franchisanta. Ten by měl na starosti rozjezd jogurtové sítě v českých a moravských městech. Jogurty My Culture se hodí do stánků umístěných v obchodních centrech. Jejich velikost je zhruba 10 metrů čtverečních a mohou být umístěny všude tam, kde je možné se připojit na vodu. V nabídce My Culture jsou čerstvé a mražené jogurty s různými ovocnými přichutěmi, řada teplých a studených mléčných nápojů, ovocné džusy a káva.

Koncept by podle Pietrkiewiczové na trhu mohl uspět. Lidé začínají těžká jídla nahrazovat lehčími a zdravějšími. "Naše výrobky jsou vhodné pro zákazníky, kteří dbají na zdravý životní styl. Představují alternativu ke klasickým fastfoodům, které v nákupních centrech zatím dominují," vysvětluje Izabela Pietrkiewiczová.

Pro více informací kontaktujte redakci našeho portálu.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank