03.04.2012

Nová sýrová franchisa

Čistě franchisový koncept Ráj sýrů hledá franchisanty pro český i slovenský trh. Ti by měli mít alespoň základní zkušenosti s podnikáním.

Ráj sýrů je česko-holandská společnost, která v současné době provozuje deset franchisových prodejen v ČR, šest na Slovensku a 40 v Holandsku. Žádné vlastní obchody firma neplánuje. Soustředí se pouze na rozvoj franchisové sítě. "V této chvíli máme rozjednáno několik dalších sýrových prodejen a kiosků. Plánujeme i vstup do další země Evropské unie. Nyní jsme ale ve fázi vyjednávání, takže není na místě zatím hovořit konkrétněji," informuje ředitel společnosti Ráj sýrů Martin Lopušný.

raj syru_pobocka_ceske budejovice

Ideálním místem pro provozovnu Ráj sýrů jsou kamenné prodejny o rozloze 20 - 40 m2 nebo kiosky 9 - 14 m2 v obchodních centrech.

Situace na českém trhu je příznivá. Řetězců zabývajících se prodejem sýrů je sice dost, ale většina z nich sýry pouze přeprodává. Ráj sýrů zboží nejen prodává, ale také sám vyrábí. "Tím pádem naše cenová politika je odlišná. Koncové ceny pro zákazníky jsou výborné a marže pro naše franchisingové partnery velice motivační," dodává Lopušný.

Firma také dbá na kvalitu sýra. Vybírá si na každoročním sýrovém mistrovství v Holandsku. Zde mezi sebou soutěží producenti holandských sýrů. Porota složená z deseti takzvaných cheese-masterů, deseti šéfkuchařů a deseti lidí z publika vybírá nejkvalitnější Goudu. Na základě výsledků si pak společnost Ráj sýrů sjednává kontrakty s třemi nejlépe hodnocenými výrobci sýrů.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank