02.04.2012

Jsme ve výhodě

O důležitosti silného zázemí jsme si povídali s novým předsedou představenstva Realitní společnosti České spořitelny Martinem Němečkem.

Kolik má nyní společnost vlastních a kolik franchisových poboček?
S příchodem letošního roku jsme definitivně opustili model vlastních poboček a realitních makléřů. V tuto chvíli se zaměřujeme pouze na vybudování silné franchisové realitní sítě v těsné vazbě na pobočkovou síť České spořitelny. V současnosti má naše franchisová síť 19 poboček, posledními přírůstky do rodiny se koncem března 2012 staly pobočky v Berouně a ve Žďáru nad Sázavou.

martin nemecek_rscs

Před jmenováním předsedou představenstva Realitní společnosti České spořitelny byl Martin Němeček ředitelem oblastní pobočky České spořitelny Praha centrum.

Jaké má v tomto ohledu plány na tento rok?
Letos plánujeme rozšířit naši franchisovou síť minimálně na 40 poboček.

Na trhu je velká konkurence. Jak s ní bojujete?
Se silným logem v zádech se s konkurencí, která ho nemá, bojuje vždy o poznání snadněji. Naši franchisanti by do budoucna měli ve svůj prospěch v maximální možné míře využívat především všech synergických efektů vyplývajících z těsné provazby na širokou pobočkovou síť České spořitelny.

Jak vidíte realitní trh v letošním roce? Bude stagnovat, propadat nebo naopak půjde nahoru?
Vzhledem k tomu, že realitní trh je v těchto turbulentních dobách vysoce sensitivní na jakékoli negativní i pozitivní a často i nesouvisející podněty, dávat jasnou a sofistikovanou odpověď na tuto otázku by bylo přinejmenším troufalé. Nicméně si myslím, že bychom v tomto roce neměli být svědky nějakého prudkého propadu nebo naopak obrovského realitního boomu. Podle mého názoru na to v ročním horizontu není ani na jedné straně moc velký prostor. Na druhou stranu pro mě osobně je v tomto roce více důležité to, jak se bude vyvíjet pozice na realitním trhu pro naši společnost a zde je jasné, že půjdeme hodně nahoru.

Jak vypadá ideální franchisant pro vaši společnost?
Ideální franchisant neexistuje, naše síť je připravena navázat spolupráci s každým, kdo má zájem stavět svůj realitní byznys na síle, tradici a možnostech společného loga České spořitelny a současně je ochoten obchodně žít a dodržovat principy a hodnoty, které jsou naší finanční skupině vlastní.

Do jakých lokalit či měst se vaše franchisy hodí?
Naše franchisová síť bude finálně postavena v těsné vazbě na pobočkovou síť České spořitelny. Pokud je to jen trochu technicky možné, snažíme se, aby náš franchisant měl k dispozici své hlavní kontaktní místo přímo v obchodních prostorách pobočky České spořitelny. Je tedy logické, že budeme všude tam, kde nyní významně působí i Česká spořitelna.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank