07.06.2012

Realitní trh v USA

Tři čtvrtě milionu prodaných nemovitostí přineslo síti RE/MAX první místo. Druhý skončil Coldwell Banker, třetí CENTURY 21.

Podle nezávislé agentury REAL Trend, která každoročně sestavuje statistickou zprávu RE/MAX vs. The Industry je RE/MAX na americkém realitním trhu jedničkou. Z údajů za rok 2011 získaných od největších franchisingových realitních společností ve Spojených státech vyplývá, že počet uzavřených transakcí ve výši 751 088 je o 26 procent vyšší než má jeho nejbližší konkurent Coldwell Banker s 596 268 transakcemi. Zároveň je více než dvojnásobný oproti CENTURY 21 (372 682 transakcí).

re/max_tabulka_graf

Podle zástupců společnosti RE/MAX je kvalitativně nejdůležitějším ukazatelem úspěšnosti franchisingové realitní sítě poměr uskutečněných transakcí k počtu makléřů v síti.

Údaje agentura získává přímo od vedení jednotlivých franšízingových sítí. "Nejsou to tedy čísla sestavovaná společností RE/MAX, nýbrž oficiální údaje uvedené jednotlivými centrálami franchisingových realitních společností v USA," vysvětluje Dana Rambousková z marketingového oddělení RE/MAX. Podle ní pouze dva řetězce údaje o počtu transakcí neposkytly.

Přibližně stejný vývoj lze podle Rambouskové sledovat i na českém trhu. "Zatímco Coldwell Banker se na českém trhu porovnávat nedá, protože zde působí krátce, CENTURY 21 sama tento trend potvrdila v právě probíhající komunikační kampani. S tvrzením o prodeji jedné nemovitost každé čtyři hodiny, tedy šesti nemovitostí denně, se dostává na více než poloviční prodeje v porovnání se sítí RE/MAX v České republice, která na základě výsledků z roku 2011 prodá denně v průměru 15 nemovitostí," dodává Rambousková.

S tím ale konkurence nesouhlasí. "V rámci celé České republiky prodáváme denně v průměru 11 nemovitostí. Zmíněný údaj, se kterým operuje RE/MAX, platí jen pro Prahu. Vzhledem k počtu poboček je tak naše síť produktivnější," říká Jana Jandourková ze CENTURY 21. Tato realitní kancelář totiž v Česku provozuje 64 poboček. RE/MAX má dvakrát tolik provozoven - celkem 131, Coldwell Banker zatím 18 poboček.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank