21.05.2012

Zájemců o franchisu stále přibývá

Franchisant by měl být z oboru, říká Roman Sabol, obchodní ředitel společnosti ContiTrade Services provozující síť pneuservisů BestDrive.

Kolik provozujete vlastních a kolik franchisových poboček? Jaké jsou Vaše plány ohledně další expanze pro letošní rok?
V současné době máme 73 poboček vlastních a 101 provozoven franchisových. Plány rozvoje jsou dlouhodobé a neomezují se pouze na letošní rok. Cílem je neustále rozšiřovat a zkvalitňovat nabídku pneu a autoservisních služeb v celé síti BestDrive. Naše společnost chce být svým zákazníkům partnerem při péči o jejich vůz – přesně v duchu firemního motta: „Vy jezdíte, my se staráme“.

roman sabol_bestdrive

Podle obchodního ředitele společnosti ContiTrade Services Romana Sabola ekonomická recese vede k nárůstu počtu zájemců o získání franchisové licence na provoz pnesuservisu.

Jaký je podle Vás ideální franchisant? Co musí splňovat? Musí být z oboru?
Ideální franchisant je snem každého franchisora. Pokud rozšiřujeme franchisovou síť o nového člena, vždy sledujeme, zda už má nějakou zkušenost v oboru. Musí být ochoten investovat finanční prostředky do vybavení svého servisu, ale i mít maximální pracovní nasazení. Zákazník a jeho spokojenost by měla být pro něj rozhodující. Pravdou je, že většinu našich franchisových partnerů vybíráme z řad našich stálých obchodních partnerů, se kterými máme nějakou obchodní historii a kteří již mají nějakou zkušenost v našem oboru.

Jak dlouho franchising BestDrive funguje?
Franchisový koncept BestDrive navázal na dlouhou historii konceptu Barum, který získal svého prvního franchisanta již v roce 1996. Postupem času přibývali další a další. V roce 2009 jsme začali připravovat nový moderní koncept s novým logem, které se postupně implementuje do většiny franchisových sítí mateřského koncernu Continental nejen v Evropě, ale i v Asii. V současnosti například vznikají nové franchisové sítě BestDrive ve Švédsku, Polsku, Itálii, Španělsku, ale také v Malajsii nebo v Číně.

Jak byznys ovlivňuje nebo ovlivnila hospodářská recese? Utlumili jste franchising? Máte méně zájemců o franchisu?
Hospodářská recese ovlivnila celý český trh pneu i autoservisu. Samozřejmě se promítá do ekonomické situace a koupěschopnosti obyvatelstva. I na tuto situaci však dokážeme pružně reagovat. Například využitím pneuhospodářství pro nákladní dopravce, díky kterému společně snižujeme jejich náklady na pneumatiky. Co se týká zájemců o franchisu - i přes hrozbu ekonomické recese nám zájemců přibývá čím dál více. Z toho usuzujeme, že i menší nezávislé pneuservisy a autoservisy hledají jistotu v silném partnerovi. Jméno BestDrive se tak u nás stává stále více známým pro širokou veřejnost.

Do jakých míst se BestDrive hodí?
Naše pobočky se samozřejmě hodí všude tam, kde je dostatečný počet zákazníků pro pneuservisní a autoservisní služby. Takže při současné velikosti českého vozového parku téměř do každého většího města. Vše je ale hlavně otázkou poptávky. Rozhodně se nebráníme spolupráci se zájemcem o provozovnu BestDrive, který je dostatečně motivovaný a loajální k naší značce a má svůj servis v místech, která nejsou našimi provozovnami pokrytá.

Na trhu probíhá konkurenční boj. Jaké výhody má vaše společnost oproti konkurenci?
Jedinečností našeho servisního konceptu je to, že know-how máme prověřeno na našich vlastních pobočkách. Kromě toho je naší silou i kvalita, vstřícnost, profesionalita a také celistvost naší sítě. S většinou našich franchisových partnerů je naše úspěšná obchodní spolupráce založena na velmi dobrých osobních vztazích. I proto věříme, že má smysl koncept BestDrive dále rozvíjet a zdokonalovat. Bez našich franchisantů by tomu tak už dávno nebylo. A za to jim patří dík.

Pro více informací kontaktujte redakci portálu.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank