Podle obchodního ředitele společnosti ContiTrade Services Romana Sabola ekonomická recese vede k nárůstu počtu zájemců o získání franchisové licence na provoz pnesuservisu.
Pondělí
21.05.2012
Franchisant by měl být z oboru, říká Roman Sabol, obchodní ředitel společnosti ContiTrade Services provozující síť pneuservisů BestDrive.
 

Kolik provozujete vlastních a kolik franchisových poboček? Jaké jsou Vaše plány ohledně další expanze pro letošní rok?
V současné době máme 73 poboček vlastních a 101 provozoven franchisových. Plány rozvoje jsou dlouhodobé a neomezují se pouze na letošní rok. Cílem je neustále rozšiřovat a zkvalitňovat nabídku pneu a autoservisních služeb v celé síti BestDrive. Naše společnost chce být svým zákazníkům partnerem při péči o jejich vůz – přesně v duchu firemního motta: „Vy jezdíte, my se staráme“.

Jaký je podle Vás ideální franchisant? Co musí splňovat? Musí být z oboru?
Ideální franchisant je snem každého franchisora. Pokud rozšiřujeme franchisovou síť o nového člena, vždy sledujeme, zda už má nějakou zkušenost v oboru. Musí být ochoten investovat finanční prostředky do vybavení svého servisu, ale i mít maximální pracovní nasazení. Zákazník a jeho spokojenost by měla být pro něj rozhodující. Pravdou je, že většinu našich franchisových partnerů vybíráme z řad našich stálých obchodních partnerů, se kterými máme nějakou obchodní historii a kteří již mají nějakou zkušenost v našem oboru.

Jak dlouho franchising BestDrive funguje?
Franchisový koncept BestDrive navázal na dlouhou historii konceptu Barum, který získal svého prvního franchisanta již v roce 1996. Postupem času přibývali další a další. V roce 2009 jsme začali připravovat nový moderní koncept s novým logem, které se postupně implementuje do většiny franchisových sítí mateřského koncernu Continental nejen v Evropě, ale i v Asii. V současnosti například vznikají nové franchisové sítě BestDrive ve Švédsku, Polsku, Itálii, Španělsku, ale také v Malajsii nebo v Číně.

Jak byznys ovlivňuje nebo ovlivnila hospodářská recese? Utlumili jste franchising? Máte méně zájemců o franchisu?
Hospodářská recese ovlivnila celý český trh pneu i autoservisu. Samozřejmě se promítá do ekonomické situace a koupěschopnosti obyvatelstva. I na tuto situaci však dokážeme pružně reagovat. Například využitím pneuhospodářství pro nákladní dopravce, díky kterému společně snižujeme jejich náklady na pneumatiky. Co se týká zájemců o franchisu - i přes hrozbu ekonomické recese nám zájemců přibývá čím dál více. Z toho usuzujeme, že i menší nezávislé pneuservisy a autoservisy hledají jistotu v silném partnerovi. Jméno BestDrive se tak u nás stává stále více známým pro širokou veřejnost.

Do jakých míst se BestDrive hodí?
Naše pobočky se samozřejmě hodí všude tam, kde je dostatečný počet zákazníků pro pneuservisní a autoservisní služby. Takže při současné velikosti českého vozového parku téměř do každého většího města. Vše je ale hlavně otázkou poptávky. Rozhodně se nebráníme spolupráci se zájemcem o provozovnu BestDrive, který je dostatečně motivovaný a loajální k naší značce a má svůj servis v místech, která nejsou našimi provozovnami pokrytá.

Na trhu probíhá konkurenční boj. Jaké výhody má vaše společnost oproti konkurenci?
Jedinečností našeho servisního konceptu je to, že know-how máme prověřeno na našich vlastních pobočkách. Kromě toho je naší silou i kvalita, vstřícnost, profesionalita a také celistvost naší sítě. S většinou našich franchisových partnerů je naše úspěšná obchodní spolupráce založena na velmi dobrých osobních vztazích. I proto věříme, že má smysl koncept BestDrive dále rozvíjet a zdokonalovat. Bez našich franchisantů by tomu tak už dávno nebylo. A za to jim patří dík.

Pro více informací kontaktujte redakci portálu.


Populární na fóru

Únik z reality jako byznys

Chcete-li získat ziskové a oblíbené úniková místnost, není nutné zakoupit povolení. Díky tomu mohou pomoci také zkušení profesionální návrháři. Například...

1 komentář(e)
posledni 01.03.2018
Rychlá franšíza

Nebojte se franšízy, pokud přesto váháte tak si přečtěte článek jak na franšízu - http://bizking.cz/media/jak-ziskat-fran-izu a hned budete mít jasno. Já už...

1 komentář(e)
posledni 24.06.2016
Pošta s franšízou

Dobrý den,Česká pošta už provozuje 200 franšízových pošt jako Pošta Partner. Očekává, že do franšíz převede téměř všechny provozovny. V tuto chvíli...

3 komentář(e)
posledni 15.12.2014
Pošta s franšízou

Téma České pošty mě taky zaujalo. Jaké jsou podmínky pro získání franchisy České pošty. Tenhle byznys by mohl mít dobrou budoucnost.Děkuji

3 komentář(e)
posledni 11.12.2014
Pošta s franšízou

Hodně jsem četl, že Pošta bude mít franšízové pobočky. Má už nějaké?

3 komentář(e)
posledni 05.12.2014
Přeměna České pošty

No jsem zvědavá, co se stane, když franšízanta nenajdou. Je zruší a nebude nic. Lidi pak budou jezdit dávat balíky a dopisy kilometry daleko.

1 komentář(e)
posledni 26.11.2014
Jak nejlépe propagovat firmu?

Souhlasím, jde o cílovku i o typ produktu ... ideálním nástrojem, a zvlášť pro začínající firmu s omezenými prostředky, je inbound marketing - nabídnout svým...

5 komentář(e)
posledni 10.11.2014
Jak nejlépe propagovat firmu?

Řekl bych že je nejdůležitější je znát cílovou skupinu svých zákazníků. Jinak se budou nabízet vaše produkty či služby mladým uživatelům sedících dnes a...

5 komentář(e)
posledni 06.11.2014