18.06.2012

Šance pro život bez cigarety

Jen málo kuřáků dokáže přestat kouřit jen silou vlastní vůle, tvrdí Adriána Barátová, obchodní ředitelka franchisového konceptu Končím s Fajčením.

Na českém trhu jste krátce. Kolik máte nyní franchisových poboček?
Aktuálně jednáme s několika novými franchisanty o zakoupení licence. Jedná se o provozování našich franchisových poboček v Praze a Brně.

adriana baratova_koncim s fajcenim

Vhodným kandidátem na pozici franchisanta konceptu Končím s Fajčením je podle obchodní ředitelky Adriány Barátové člověk, který si odvykáním sám prošel.

Jaké máte plány v počtu otevřených nových provozoven pro letošní rok?
V plánu jsou i další české provozovny, které by následovaly po Praze a Brně. O přesném čísle je nyní předčasné mluvit.

Jak se daří na domovském Slovensku? Dále expandujete?
Náš koncept působí na území Slovenska od poloviny minulého roku. Kromě vlastní provozovny v Bratislavě máme otevřené franchisové pobočky v Košicích a Nitře. Mimo těchto tří chceme letos rozjet ještě jednu na severu Slovenska.

Celosvětové trendy velí lidem přestat kouřit. Projevuje se tento tlak na kuřáky ve zvýšeném zájmu o služby, které pomáhají s abstinencí?
Dnes je skutečně moderní nekouřit. Velmi nápomocný je v tomto směru protikuřácký zákon, který platí na Slovensku i v Čechách. Mnoho kuřáků má zájem s tímto zlozvykem přestat. Nejtěžší ale pro ně je překonat prvotní obavy z toho, co budou vlastně bez cigarety dělat a zda nebudou mít abstinenční příznaky.

Nejsou lidé stále konzervativní a nesnaží se přestat kouřit jen s vlastní pomocí?
Ano, mnoho kuřáků se snaží přestat z vlastní vůle, ale jen velmi malé procento z nich je v této snaze úspěšné. Ne každý kuřák má tak pevnou vůli, aby přestal s cigaretami sám od sebe. Právě ti, kteří se již několikrát neúspěšně pokoušeli s cigaretami skončit, by měli vyhledat službu, jako je ta naše.

Jak si představujete ideálního franchisanta?
Měl by to být člověk, který je ochotný tvrdě pracovat na propagování a rozvíjení tohoto celosvětově úspěšného konceptu. Měl by být cílevědomý. Rádi do našich řad přivítáme člověka, který si sám několikrát prošel torturou odvykání kouření a ví proto, co mohou naši klienti od tohoto procesu očekávat.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank