02.10.2008

V říjnu více vůně

Yves Rocher otevře tento měsíc dva nové obchody, do konce roku pak ještě další tři.

Síť prodejen s francouzskou kosmetikou Yves Rocher se v Česku tento měsíc rozroste o dvě nové prodejny. „V říjnu otevřeme nový obchod v Jihlavě (otevírá se zde nové obchodní centrum CityPark –pozn. red.). Na konci října bychom ještě měli znovuotevřít obchod v nákupním centru Nisa v Liberci. Toto NC bylo na půl roku uzavřeno z důvodu rekonstrukce,“ řekla portálu FranchisingINFO.cz Lucie Jakubová z Yves Rocher. Yves Rocher má kolem 30 obchodů a salonů, nejvíce, zhruba deset, v Praze.

Yves Rocher hledá i nové franchisanty, poplatek je 100.000 za licenci. Další milion je na první závoz zboží.

Do konce roku další tři

V listopadu pak Yves Rocher otevře další tři obchody, v Pardubicích, Kladně a v centru Arkády v Praze na Pankráci. Pro některé obchody Yves Rocher stále hledá franchisové partnery. „Franchisové partnery hledáme pro obchody v Jihlavě, Kladně, Praze a také pro Liberec,“ uvedla Jakubová. Podle ní jde o vázané franchisy. Jedná se o méně finančně náročný typ franchisy, kde je franchisant v podnájmu. Prvotní poplatek je 100.000 korun, suma za prvotní závoz zboží je milion korun.

Více franšíz v kosmetice

Na trhu franšíz s kosmetikou již Yves Rocher není dávno sám. V Česku působí například L´Occitane, který se orientuje na výrobky pocházející přímo z levandulemi provoněné Provance na jihu Francie. Tato značka má nyní v Česku osm poboček, převážně v Praze.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank