02.10.2008

KB: Finanční krize přístup k franchisantům nezmění

Komerční banka, zatím jako jediná v Česku, má svůj program pro franchisanty. Mohla by současná finanční krize změnit její přístup k malým podnikatelům? Na to a jiné se portál FranchisingINFO.cz zeptal Martina Kotka, šéfa programu.

Ovlivňuje současná finanční krize přístup KB ke klientům v rámci KB Franchising Programu?
Nelze říci, že by současná finanční krize měla mít jakýkoliv dopad na přístup banky ke klientům podnikajícím právě pod franchisou. Stejně tak je otázkou, zda se může promítnout krize, která je zatím silnější na západ od naší země, do činnosti franchisantů v České republice.

Kolik již KB poskytla úvěrů v rámci programu Franchising?
Komerční banka má ve své nabídce KB Franchising Program již pět let, za tu dobu poskytla řadu úvěrů menším i větším firmám z řad franchisantů. Významná část poskytnutých úvěrů již byla úspěšně splacena. Splacené úvěry jsou však průběžně nahrazovány úvěry novými. V současné době celková nesplacená výše poskytnutých úvěrů, tedy tzv. zůstatek převyšuje částku 50 milionů Kč.

Jakým oborům poskytujete úvěry nejčastěji?
Tak, jako je využitelnost franchisingu možná snad v každém oboru podnikání, tak velká je i rozmanitost financovaných subjektů. Těžko říci, který obor financujeme nejčastěji, ale pokud se aspoň trochu pokusím zobecnit, pak řeknu maloobchod a služby, to včetně gastronomie. Tím jsem vám samozřejmě mnoho nepřiblížil, protože i tato specifikace je velmi široká. Ale přesně takový je franchisingový trh, přesně taková je potřeba financování - přes všechny sektory.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank