10.07.2012

DepilConcept v Ostravě

První česká estetická klinika bude otevřena 1. září. Ještě letos by takových klinik mělo fungovat pět.

Výběr Ostravy jako prvního města pro rozvoj původem portugalského franchisového konceptu DepilConcept nebyl náhodný. Patří k největším městům v České republice a není tam tak silná konkurence jako například v Praze. "Naše pobočka je na dobrém místě. Nachází se v blízkosti úřadů, pěších zón a bank, takže o úspěchu této provozovny nepochybuji," říká Master franchisantka konceptů BodyConcept a DepilConcept Jitka Venclíková.

body concept

Oba koncepty působí vedle domovského Portugalska například v Brazílii, USA, Švýcarsku, Polsku, Finsku nebo Velké Británii.

Získat licenci na provozování franchisové pobočky BodyConcept nebo DepilConcept není snadné. Potenciálních zájemců o získání licence byly desítky. Jednání s budoucími ostravskými franchisanty trvala půl roku. Podle Venclíkové je franchisový systém dobře nastartován a v letošním roce by měly být otevřeny další čtyři kliniky.

S oběma koncepty chce Venclíková expandovat na slovenský trh. Zatím jedná s pěti možnými investory. Častým problémem je pro zájemce získat půjčky od bank. Ty jsou na poskytování úvěrů nyní opatrnější než dříve. "Situace je velmi těžká. Přitom naše pobočky se otevírají po celém světě. Z tohoto hlediska je pohled na situaci v Česku a na Slovensku mírně demotivující, ale určitě se nevzdáme," dodává Venclíková.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank