13.07.2012

T.G.I. Friday´s slaví

Americký burgerový řetězec působí v České republice 15 let. Poblahopřát mu přišly i známé osobnosti.

V České republice působí známá americká gastronomická síť Friday's od roku 1997 a provozuje tři restaurace. Všechny jsou v Praze. Zatímco ve světě se koncept rozšiřuje pomocí franchisingu, v Česku si vše řídí firma sama. Nejúspěšnější mezinárodní franchisová síť T.G.I. Friday´s je ve Velké Británii, kde je otevřeno 49 poboček.

T.G.I. Friday\'s_provozovna

Design restaurací T.G.I. Friday´s se drží amerického originálu. Využívá artefaktů na několika stěnách – například sportovní, hudební, filmová nebo třeba kovbojská.

Koncept T.G.I. Friday’s vznikl v roce 1965. Zakladatelem byl svobodný obchodník s parfémy Alan Stillman. První restaurace byla otevřena v New Yorku. Friday´s se vzápětí stal známým místem setkání pro nezadané. Výnos se v prvním roce vyšplhal na 1 000 000 US dolarů. Charakteristickým rysem restaurace jsou červené a bílé pruhy, modrá fasáda a název – T.G.I. Friday’s.

V roce 1972 se restaurace v dnešní podobě stala hitem. O tři roky později bylo v provozu již deset restaurací T.G.I. Friday’s v osmi státech USA a v roce 1986 byla otevřena první mezinárodní restaurace Friday’s v Birminghamu ve Velké Británii. V dnešní době je provozováno více než 800 restaurací v 56 zemích světa. Ročně všechny restaurace Friday's navštíví kolem 80 milionu zákazníků.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank