09.07.2012

Doba přeje franchisingu

Nejen o nových pobočkách jsme si v Rozhovoru týdne povídali s Davidem Petříkem, manažerem restaurací Potrefená husa.

Kolik máte nyní franchisových poboček?
V květnu jsme otevřeli Potrefenou husu v Brně a na pražském Albertově. Zároveň do září chystáme zprovoznit další dvě restaurace v Praze, takže určitě nespíme na vavřínech.

david petrik_potrefena husa

Podle Davida Petříka není důvod bát se budoucnosti. Koncept restaurací Potrefená husa přečkal globální hospodářskou krizi bez větších ztrát.

Čím to, že se daří otevírat stále nové provozovny?
Současná doba přeje franchisingu. Lidé chtějí čím dál méně experimentovat, upřednostňují zázemí silné značky. Zájem o získání licence je opravdu enormní. Má to dva faktory. Budovat dnes nový gastronomický koncept je velmi složité, proto se začínající podnikatelé obracejí na nás, že by to zkusili pod hlavičkou Potrefené husy. Vedle toho mnoha podnikatelům nyní hospody nevydělávají a snaží se proto svou provozovnu nabídnout nám. To ale není směr, kterým se chceme ubírat. Jakoby zapůjčovat značku, abychom někoho tahali z bryndy. Až 99 procent úspěchu podniku záleží na našem partnerovi, takže si hodně vybíráme a nechceme jít cestou kvantity na úkor kvality.

Co to znamená?
Preferujeme postupný a zdravý růst. Tři až čtyři hospody ročně, aby celý koncept dokázal ustát tlak konkurence. Myslím, že se nám naše plány daří naplňovat. I díky tomu, že jsme nikdy mohutně neexpandovali, ustáli jsme hospodářskou krizi vcelku se ctí a bez výrazných ztrát. Navíc jsme pružnější i díky tomu, že jsme opustili model co franchisa, to partner. Nyní jeden partner provozuje více franchis. Jsou to většinou lidé, se kterými spolupracujeme dlouhodobě, takže už víme, co můžou oni od nás a my od nich očekávat.

Proč jste se rozhodli podpořit festival Rock for People a postavit zde velkou jídelnu s kapacitou tří tisíc jídel denně?
Je to jak z důvodu obchodního, tak především marketingového. Staropramen, náš provozovatel, spolupracuje s festivalem již delší dobu a chtěli jsme tuto spolupráci nově uchopit. Navíc Rock for People považuji za jeden z nejkvalitnějších festivalů u nás, tak proč jeho návštěvníkům nenabídnout jiný a kvalitnější druh občerstvení přímo uprostřed dění.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank