03.10.2008

McDonald´s s novým ředitelem

Radek Janalík od října nahradil na pozici generálního ředitele McDonald´s pro Česko a Slovensko Arnauda Burlina, který po 14 letech ze společnosti odchází.

Janalík se do vedení českého McDonald´s vrací po několikaleté „štaci“ v zahraničí. Svou kariéru zahájil u McDonald´s již v roce 1995. Po zhruba pěti letech přešel do Maďarska, kde nejprve pracoval jako ředitel provozu a v roce 2003 převzal pozici generálního ředitele McDonald's Maďarsko. K tomu poslední dva roky řídil jako generální ředitel také McDonald's Řecko.

Z Maďarska zpět do Čech: Radek Janalík - nový šéf McDonald´s Česko.

Na třech židlích

Vedle vedení McDonald´s pro Česko a Slovensko bude Janalík i nadále zůstává generálním ředitelem McDonald´s v Maďarsku, sdělila mluvčí českého McDonald´s Drahomíra Jiráková.

McDonald´s: Letos 78 restaurací v Česku

McDonald´s bude mít na konci letošního roku v provozu v Česku celkem 78 restaurací. 2. října otevřel novou restauraci v Rudné u Prahy na dálnici D5 směr Praha na čerpací stanici Benzina. Poslední letošní provozovnu otevře v novém společensko obchodním centru Arkády Pankrác v Praze. Roční tržby McDonald's ČR v roce 2007 vzrostly na 3,2 mld. Kč, čímž poprvé překročily hranici tří miliard korun.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank