09.10.2008

Starbucks jde do Portugalska

Největší kavárenský řetězec, který v USA a Austrálii zavíral restaurace, naopak posiluje v Evropě. Nedávno ohlásil vstup do Portugalska.

První kávu Starbucks si budou moci dát Portugalci přímo v Lisabonu. Starbucks se dohodl na spolupráci v Portugalsku se španělskou firmou Grupo VIPS, která je součástí Sigla S.A. jednoho z největších provozovatelů fast-foodů a obchodů ve Španělsku. Se Siglou spolupracuje Starbucks již ve Španělsku (75 kaváren) a Francii (45).

Na kávě Starbucks si budou moci pochutnat i Portugalci

Sázka na Evropu

Po velkém okleštění kaváren Starbucks v USA a Austrálii sází Howard Schultz na rozvoj své značky především v Evropě. Nedávno například ohlásil větší aktivitu na evropských letištích a vlakových nádražích Francie, Anglie a Německa, rozvoj chystá v Holandsku. Od nového roku působí také v Česku.

Portugalská tradice

Starbucks bude v Portugalsku využívat spolupráci také s tamními firmami. „Budeme spolupracovat s malými portugalskými firmami z oblasti gastronomie, s kterými se budeme snažit vyvinout nabídku obsahující místní ingredience,“ uvedl Starbucks v tiskové zprávě.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank