09.08.2012

Espresso po ruce

Italská společnost Segafredo Zanetti provozuje kavárny po celém světě. V České republice zatím funguje 11 franchisových poboček.

Podle společnosti Segafredo Zanetti nebyly zdejší začátky lehké. Český zákazník navyklý pít klasického českého turka se ale postupně seznamoval s italskou kávovou kulturou, až jí nakonec začal propadat. Napomohlo k tomu i otevření první franchisové kavárny Segafredo Espresso Na Příkopě v Praze, kde se nad šálkem il vero espresso italiano setkávali nejen zahraniční turisté.

Segafredo_obrázek_provozovna

Společnost Segafredo Zanetti CR spol. s r.o. byla založena v roce 1994 jako dceřiná společnost mezinárodního kávového koncernu Segafredo Zanetti.

Během krátké doby se firma stala největším dovozcem a dodavatelem italské kávy pro české restaurace, kavárny a hotely. Svojí aktivní činností a širokou nabídkou italské profesionální kávové technologie výrazně přispěla k tomu, že se italské espresso a další italské kávové speciality natrvalo umístily v nabídce českých gastronomických provozoven na předních místech.

V současnosti je Segafredo Zanetti se svými 70.000 zákazníky a 50 miliony vypitými šálky denně italským i celosvětovým lídrem trhu s espressem. V České republice firma provozuje 11 franchisových poboček. Zájemce o licenci si musí připravit 20 000 EUR, dalších zhruba 2,5 milionu korun do vybavení provozovny a průběžný poplatek podle velikosti kavárny.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank