13.08.2012

Nároky na franchisanty máme přísnější

Na oživení trhu si musíme počkat, říká v Rozhovoru týdne Martin Šampalík, jednatel společnosti The PUB Franchising

Kolik franchisových poboček nyní máte a jaké v tomto ohledu máte plány?
Celkem deset a čtyři řízené přímo centrálou.Chceme dokončit pátou provozovnu v Praze v Karlíně, kde poměrně dlouho probíhá náročná rekonstrukce prostor a otevření se proto posunulo na letošní podzim. V plánu je ješte jedna další provozovna.

martin sampalik_Jaroslav Stuna_the pub

Jednatelé společnosti The PUB Franchising Martin Šampalík a Jaroslav Stuna.

Jak to vypadá s expanzí do zahraničí?
Expanzi do zahraničí jsme realizovali. Máme jednu provozovnu v Berlíně a dvě ve Vídni. Z obou zemí nás teď oslovují další zájemci, kteří by na vlastních franchisách měli spolupracovat s našimi Master franchisanty v Německu a v Rakousku.

Podle jakého klíče si vybíráte vhodné franchisanty? Jsou to lidé z oboru?
Franchisant, který má s oborem zkušenosti, je jistě vhodnějším kandidátem, nicméně i manažersky zdatný žadatel má velkou šanci na úspěch. Posuzujeme mnoho faktorů a lze říci, že nároky na franchisanty jsou stále přísnější.

V jaké kondici je podle Vás obor pohostinství a gastronomie? Má to nejhorší za sebou? Vrací se zákazníci zpátky do restaurací a hospod?
Chtěl bych věřit, že už nás všechny čekají jen dobré a lepší časy, ale k zásadnímu oživení zatím příliš nedochází. Nicméně jsme přesvědčeni, že náš koncept lze s úspěchem provozovat v mnoha městech po celém světě a rádi bychom tuto příležitost využili.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank