03.08.2012

Madonna a byznys v posilovně

Zpěvačka již 6.srpna slavnostně otevře luxusní posilovnu Hard Candy Fitness v Moskvě. Z královny popu se tak stává královna fitness.

Pro mnoho světových celebrit je důležité udržet si fyzickou formu po celý rok. Zářným příkladem je 54letá americká zpěvačka a také podnikatelka Madonna. Ta měla během svých turné možnost navštívit stovky posiloven po celém světě a vytvořit si na ně vlastní názor. Madonna se proto stala nejen tváří řetězce Hard Candy Fitness, ale zároveň se podílela i na některých cvičebních plánech.

madonna_hardy candy fitness

V posilovnách Hard Candy Fitness najdou zájemci speciální taneční sály, bazény, sauny nebo boxerské ringy.

Realizace toho podnikatelského záměru se ujal Mark Mastrov, prezident společnosti New Evolution Ventures, který navrhl interiéry více než 400 fitness klubů v 16 zemích po celém světě a spolupracoval s celebritami typu Magica Johnsona, Lance Armstronga, Andre Agassiho nebo Jackie Chana. První Hard Candy Fitness byl otevřen v roce 2010 v Mexico City. V prosinci 2011 následovala další pobočka v Moskvě (kterou nyní Madonna slavnostně otevírá) a letos v červenci v Santiagu de Chile. V současnosti se chystá otevření čtvrté posilovny v Petrohradě. "Po úspěchu prvního klubu jsme se přesvědčili, že jdeme správným směrem a že má smysl pobočky budovat i jinde. Takže hledáme investory například v Austrálii, Argentině, Brazílii, Kanadě a Itálii," uvedl Mastrov.

Na českém trhu fungují stovky fitness center a posiloven. Celé odvětví Krása a fitness zažívá velký boom. Tyto společnosti pro svůj rozvoj často využívají franchisingu. Podle jediné ucelené studii o domácím franchisingu Franchising Report Česká republika 2011 bylo jen loni otevřeno bezmála 200 franchisových fitness poboček.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank