03.09.2012

Subway pro vegetariány

Subway otevře v Indii první fast foodovou restauraci s bezmasými sendviči. Další budou následovat.

První plně vegetariánská restaurace se otevře 4.září v indickém městě Jalandhar. Stojí v areálu místního univerzitního kampusu Lovely Professional University (LPU). Restaurace je franchisová, což je podnikatelský model, který Subway využívá například i v České republice. Restauraci bude provozovat známá miliardářská rodina Mittalů, která vlastní i univerzitu. Dohoda se Subway byla podepsána v listopadu loňského roku. "Naše univerzita vždy propagovala zdravý životní styl studentů. Bylo přirozené, že Subway stojí zrovna zde," říká Ashok Mittal, vícekancléř LPU.

subway

Franchisový řetězec Subway provozuje přes 37 000 restaurací působí ve 100 zemích světa.

Není vyloučeno, že v budoucnu by podobné typy restaurací mohly fungovaly i v České republice."Ve Spojených státech testovala společnost tři zcela veganské sendviče, které byli zákazníky přijaty více než dobře a rychle vyprodány. Věříme, že v Evropě by se taková možnost také ujala a v budoucnu bude v nabídce dalších restaurací," informuje Irena Schlosserová, Development Assistant společnosti Subway pro Českou Republiku, Maďarsko, Polsko, Slovensko, Slovinsko, Rumunsko, Bulharsko, Gruzii a Rusko.

Město Jalandhar ale není jediné v Indii, kam se chystá vegetariánský Subway. Společnost plánuje podobné restaurace otevřít i v Bombaji a Dillí. "Vždy se snažíme přizpůsobit místnímu trhu. V Indii žije velké množství vegetariánů, tak jsme se rozhodli pro ně vytvořit samostatné vegetariánské menu," říká Chetan Arora, který má rozvoj sítě Subway v Indii na starosti. Pro vegetariánské restaurace v Indii se rozhodl také řetězec Pizza Hut.

V současné době je v Indii v provozu 286 restaurací Subway. V žádné z nich zákazníci nenajdou hovězí sendviče. Pro hinduisty je totiž kráva posvátné zvíře. V Česku má společnost otevřeno deset franchisových restaurací a minimálně tři další jsou ve výstavbě. Otevřené restaurace se nalézají v Praze, Brně, v Ostravě a na dálnici D1. Další pobočka by se měla brzy otevřít v Ústí nad Labem.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank