19.10.2012

Domino efekt se šíří dál

Americký gastrořetězec Domino´s Pizza má důvod k oslavě. V tureckém Istanbulu otevřel svou jubilejní 10 000. provozovnu.

Franchisový koncept Domino´s Pizza byl sice založený v roce 1960 v americkém Michiganu, letos ale poprvé v historii firmy překonal počet zahraničních provozoven ty v USA. A dnes také více než polovina tržeb, které dosahují téměř sedmi miliard dolarů (necelých 140 miliard korun), pochází ze zahraničí.

dominos pizza

Domino´s Pizza je uznávanou jedničkou na poli donášek pizzy. Své pobočky provozuje formou franchisingu.

Firma rychle roste. Zatímco v roce 1978 měla 200 provozoven, o pět let později jich bylo již tisíc a v roce 1989 dosáhla mety pěti tisíc poboček. "V posledních letech významně rostlo naše zahraniční podnikání. Průkopnické trhy jako Austrálie, Mexiko, Indie a Velké Británie, kde jsme jedničkou na trhu z hlediska tržního podílu, nám pomohly vydláždit cestu k expanzi do dalších částí světa," uvedl Richard Allison, výkonný viceprezident Domino´s Pizza pro zahraničí.

Firma ale nezahálí ani ve Střední a Východní Evropě. Loni se koncept po devíti letech vrátil do Polska, kde v současnosti provozuje 13 poboček, především ve Varšavě. Vedle toho ale působí také na Ukrajině, v Rusku, Rumunsku nebo Bulharsku.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank