Bankovní franchising na vzestupu

UniCredit Bank je zatím jediná tradiční banka na českém trhu, která provozuje franchisové pobočky. V současnosti je otevřeno již třicet franchisových obchodních míst.
Úterý
09.10.2012
Na Slovensku se již v listopadu otevře první bankovní franchisová pobočka. Patřit bude rakouské skupině Raiffeisen Bank.
 

Rakouská Raiffeisen Bank International expanduje na slovenský trh. V současnosti zde již působí prostřednictvím Tatra banky a internetové Zuno bank. Nyní začíná budovat síť i pod vlastním jménem, a to pomocí franchisingu. První franchisová pobočka bude na začátku listopadu otevřena ve Skalici. Ještě do konce roku by mělo fungovat celkem deset provozoven.

Franchisanti budou po úspěšném výběrovém řízení provozovat pobočky pomocí licence, kterou si koupí od Raiffeisen Bank. Banka bude zatím nabízet tři produkty - účty, úvěry a termínované vklady. "Na Slovensku zatím žádná bankovní franchisa není. Předpokládal jsem, že první bude UniCredit Bank již díky tomu, že má franchisový model vyzkoušený v České republice. Proto je trochu překvapením, že na Slovensku bude první Raiffeisen Bank a navíc pod vlastní značkou," říká Josef Šétaffy, člen představenstva Slovenské franchisingové asociace.

V České republice podobný krok Raiffeisen Bank nezvažuje. Zaměření slovenské pobočky je totiž jiné než na tuzemském trhu. "Tamní Tatra banka patří mezi největší retailové banky a zaměřuje se na masové klienty, v takovém případě dává franchising smysl. Oproti tomu v České republice se banka zaměřuje především na klienty s vyššími příjmy, pro které je důležitý dlouhodobý vztah s klientem a kvalitní poradenství. Slovenský model by tak zde neměl v tuto chvíli pro nás přidanou hodnotu," vysvětluje Tomáš Kofroň, mluvčí české Raiffeisenbank. V Česku tak nadále platí, že jedinou klasickou bankou, která svou síť rozšiřuje pomocí franchisingu, je UniCredit Bank. K té se ale aktuálně připojila pojišťovna Allianz, která právě dnes otevřela první franchisovou pobočku.


Populární na fóru

Z mateřské do čela franšízy

Myslím si, že když člověk jde tvrdě za tím co chce jednou dělat, tak má před sebou dobrou budoucnost. Přijde mi docela fajn pro lidi bez inspirace, kteří se...

1 komentář(e)
posledni 15.12.2017
Manors group

Cha, ano, úroky byly divné a následně to vedlo k tomu, že už nejsou ani na trhu. :)

3 komentář(e)
posledni 26.01.2015
Finanční injekce

Jsem zvědav, co vznikne po volbách, chudáci živnostníci se tady nemůžou na nikoho spolehnout

2 komentář(e)
posledni 18.09.2013
Finanční injekce

Je dobré, že se alespoň banky snaží podnikatelům pomáhat, protože od státu takové možnosti čekat nemůžeme.

2 komentář(e)
posledni 18.09.2013
Spolupráce v partners market

zdravim, mate nekdo nejake zkusenosti s partners marketem? dekuji

1 komentář(e)
posledni 25.10.2012
Manors group

Dobrý den, pokud máte jakékoli otázky, prosím pošlete nám mail do redakce a my ho předáme nebo pokud ovládáte angličtinu, ruštinu nebo ukrajinštinu přímo do...

3 komentář(e)
posledni 25.10.2012
Manors group

Hezký den máte někdo bližší info k Manors group??? Nějak se mi nepozdávají jejich úroky na webu??? Díky za odpovědi

3 komentář(e)
posledni 24.10.2012
UniCredit Bank slaví jubileum

Ten koncept je opravdu výhodný, ale jenom pro banku. 90% všech franšízantů unicreditu prodělává - banka neschvaluje úvěry. Franšízant nemá žádné pravomoce a...

1 komentář(e)
posledni 09.10.2012