08.01.2008

Řetězec Starbucks Coffee vstupuje do Česka

Jeden z největších světových franchisových řetězců Starbucks Coffee otevře na konci ledna v Praze svou první kavárnu.

První provozovnu řetězec vybuduje v historickém centru, v opraveném Grömlingovském paláci na Malostranském náměstí. Společnost Starbucks Coffee kavárnu otevírá ve spolupráci se společností AmRest, která v Česku provozuje řetězce KFC nebo Pizza Hut. "Je nám ctí a jsme velmi potěšeni, že Starbucks svoji první kavárnu v Praze otevírá právě na tomto místě. Kavárna zde byla po dlouhá staletí a stala se oblíbeným místem pro řadu spisovatelů, filozofů a umělců," uvedl Cliff Burrows, prezident společnosti Starbucks pro Evropu, Blízký východ a Afriku.

Dobrá zpráva pro všechny kafaře - největší světová síť Starbuck přijde do Česka

Až 20 poboček ve střední Evropě

Letos by měl Starbucks v České republice a Polsku otevřít až 20 poboček. Řetězec však chystá expanzi také v domovských USA. Donedávna firma prohlašovala, že expanze jeho sítě nebude záviset na vývoji americké ekonomiky, která se potýká s recesí. V poslední době však své sebevědomí zmírnil. Firma chce letos otevřít 2500 nových kaváren, což je proti původnímu cíli o 100 méně. Navíc jí zřejmě vyrůstá dost silná konkurence, a to v podobě řetězce McDonald´s.

McDonald´s v protiútoku

Největší světová síť restaurací rychlého občerstvení totiž letos ve svých amerických provozovnách zavede kavárenské koutky. V nich budou barmani servírovat kávy jako capuccino nebo latte. Kávové bary bude McDonald's instalovat ve 14 tisících restaurací. Půjde o barové pulty obsluhované barmany a budou se podobat Starbucks. McDonald's by tím měl k celoročním tržbám 21,6 miliardy dolarů přidat další miliardu.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank