09.11.2012

EVROPA nově na Slovensku

Česká realitní síť EVROPA zahájila expanzi do zahraničí. Ve čtvrtek 8. listopadu otevřela první pobočku v Bratislavě.

Celkem chce EVROPA na Slovensku otevřít 20 poboček, především v okresních městech. Tři licence jsou již prodány franchisovým partnerům, kteří své realitní kanceláře zprovozní do konce letošního roku. Další franchisové smlouvy pak dle jednatele společnosti EVROPA Michala Macka čekají na podpis. „Franchisová síť realitní kanceláře Evropa vstupuje na slovenský trh, protože ho povařuje za perspektivní a v dalších letech očekává jeho růst,“ vysvětluje důvody expanze Macek s tím, že v současnosti je slovenský realitní trh trhem kupujícího, protože po splasknutí realitní bubliny je na něm přebytek neprodejných nemovitostí a relativně malý zájem kupujících.

opening EVROPA Bratislava Michal Macek a franchisant

Jednatel společnosti EVROPA Michal Macek přestřihává spolu s jednatelem bratislavské franchisové pobočky Gabrielem Šillem pásku k historicky první kanceláři této značky na Slovensku.

V rámci Slovenské republiky bude firma používat lokální mutace značky - EUROPA realitná kancelária. První pobočka na Slovensku vystupuje pod názvem EUROPA realitná kancelária Bratislava I. Vznikla spojením konceptu EUROPA se zavedenou realitní kanceláří Correct, která v bratislavském kraji působí již 12 let. „Franchising jako takový je v současnou chvíli globálním trendem. V našem novém spojení vidím mnoho zásadních výhod,“ říká jednatel pobočky Gabriel Šille. Kanceláře sítě EVROPA se na Slovensku budou zaměřovat především na zprostředkování prodeje, koupi a pronájmu bytů, rodinných domů, pozemků, bytových domů a dalších nemovitostí. Mimo to budou poskytovat i speciální služby jako jsou výkupy a řešení exekucí, finanční služby nebo developerské projekty.

Realitní kancelář Evropa působí na českém realitním trhu od roku 1997. V současné době má na tuzemském trhu celkem 26 poboček. Slovensko je první zemí, kam se franchisový koncept rozhodl expandovat.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank