20.11.2012

McDonald’s hlásí pokles tržeb

Největší světový prodejce burgerů po téměř deseti letech poprvé snížil tržby.

Americká síť fastfoodů McDonald's zaznamenala letos v říjnu pokles celosvětových tržeb meziročně o 1,8 procenta. Nejvyšší snížení zaznamenaly restaurace tohoto řetězce v oblasti Asie, Blízkého východu a Afriky, kde jejich propad činil 2,4 procenta. V Evropě a v USA tržby sítě klesly shodně o 2,2 procenta.

mcdonald´s logo

V poklesech tržeb v Evropě se odrazila zejména složitá situace na zdejších trzích.

Tržby restaurací, které jsou v provozu minimálně alespoň jeden rok, fastfoodovému řetězci klesly naposledy před zhruba 10 lety. Od té doby McDonald´s zaznamenával jejich neustálý růst.„Systém McDonald's je založen na denní obsluze více než 69 milionů zákazníků, jejíchž potřeby a přání se neustále mění. I říjnové výsledky hlásí pokles tržeb, který odráží všudypřítomné globální výzvy, jsem si jist, že naše strategie a realizované změny budou mít za výsledek trvalý růst naší společnosti,“ uvedl k hospodářským výsledkům prezident a generální ředitel společnosti Don Thompson.

V České republice funguje McDonald´s od roku 1992, kdy byla otevřena první pobočka v Praze ve Vodičkově ulici. Za tu dobu se společnost stala největší fast foodovou sítí v Česku. V současnosti provozuje 90 restaurací, z toho je 60 procent pod franchisovou smlouvou. Pro tuzemský McDonald´s pracuje zhruba 5300 zaměstnanců.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank