15.11.2012

Do Subway na kávu

Největší světový konkurent McDonald´s vsadil také na kavárny.

Na konci října otevřela síť fastfoodových restaurací Subway svou první evropskou kavárnu pod značkou Subway Café v polských Katowicích. Nedlouho poté pak další kavárna zahájila provoz v maďarském městě Ceglet. V České republice by firma chtěla otevřít stejný koncept na Moravě, v současné době tak probíhají jednání s franchisovým partnerem. Stávající restaurace se na nový koncept přeměňovat nechystá.

subway cafe indoor people staff

První evropská kavárna Subway Café byla otevřena v Polsku, další následovala v Maďarsku.

Restaurace Subway Café je provozována na základě stejné licence jako klasická Subway restaurace. „Podle možností pronajatého prostoru a také zájmu franchisanta můžeme restauraci upravit na Subway Café, tak jak tomu bylo například v nové restauraci v polských Katowicích,“ říká Irena Schlosserová, konzultantka rozvoje sítě Subway. V provozovně Subway Café tak zákazníci mimo klasické nabídky v podobě sendvičů najdou i rozšířenou nabídku kávových produktů a pekárenských výrobků.

V souvislosti s tím se liší i podoba nově otevíraných poboček Subway Café. Je upraven tak, aby více korespondoval s produktem, který je v nich nabízen. V restauraci Subway Café je klasický pult se sendviči a poté extra pult pro kávu a pekárenské produkty. Také design restaurace se trochu liší, připomíná více kavárnu s pohodlnými křesly a dalším vybavením.

Značka Subway se na českém trhu poprvé objevila v roce 2003, když zde otevřela první pobočku v Praze na Malé Straně. V současné době můžeme v tuzemsku najít celkem 10 restaurací, tři další jsou pak ve výstavbě. Všechny pobočky jsou v rukách franchisových partnerů.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank