30.11.2012

Se Starbucks na čaj

Kavárenský řetězec Starbucks kupuje světového obchodníka s čaji Teavana.

Celkem 62 milionů dolarů zaplatila americká síť Starbucks za převzetí řetězce prodejen čaje Teavana. Ten v současné době provozuje na americkém kontinentu zhruba 300 prodejen. Díky akvizici gigantem Starbucks by se jejich počet měl v dalších letech zvýšit. Součástí strategie je pak také zřízení v některých prodejnách koncept čajových barů. „Jsme přesvědčeni o tom, že oblast čajů je v současnosti zralá pro další růst. Jsme připraveni pro čaj udělat totéž, co jsme před více než třemi desítkami let udělali pro espresso,“ říká generální ředitel Starbucks Howard Schultz.

starbucks cups

Do České republiky vstoupil Starbucks v lednu roku 2008, kdy otevřel kavárnu na pražském Malostranském náměstí.

Během roku 2013 bude Starbucks do sítě Teavana integrovat své know-how, a to včetně své pozice na poli sociálních a digitálních médií nebo věrnostního programu, do kterého je po celém světě zapojeno více než 10 milionů členů. Nedávno otevřela síť Teavana svůj první obchod na Blízkém východě, a to právě díky spolupráci se Starbucks a jeho tamním joint-venture partnerem, společností Alshaya. V následujících letech pak bude následovat rozvoj čajového řetězce i na dalších mimoamerických trzích, které jsou pověstné svou vysokou spotřebou čaje.

"Akvizice společnosti Teavana je zcela v souladu s naší strategií růstu v podobě inovací produktů, vstupování do nových oblastí podnikání a expanzí prostřednictvím nových distribučních kanálů,“ doplňuje Jeff Hansberry ze společnosti Starbucks, který je odpovědný za rozvoj nově vznikajících značek, a který převezme vedení nové dceřiné firmy společnosti Starbucks.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank