10.12.2012

Hodnoty na prvním místě

Na otázky ohledně zahraničního rozvoje realitní sítě EVROPA odpovídala Klára Horzinková, International Business Development Manager společnosti.

Před nedávnem vstoupila realitní kancelář EVROPA na slovenský trh. Proč jste si pro svou první zahraniční expanzi vybrali právě Slovensko?

Tím hlavním důvodem byla podobnost slovenského realitního trhu s tím naším. Dá se říci, že kopíruje český trh v hlavních aspektech našeho realitního byznysu, tedy tak, jak jej vnímáme v realitní společnosti EVROPA. Věříme, že právě na Slovensku jsme schopni zaplňovat mezery na trhu a poskytovat komplexní služby, které na něm chybí. Další výhodou expanze k našim slovenským sousedům je samozřejmě také dobrá dostupnost a fakt, že zde odpadá jazyková bariéra.

Klara Horzinkova

Realitní kancelář Evropa působí na českém realitním trhu od roku 1997. V současné době má na tuzemském trhu celkem 26 poboček.

Jak se vašim franchisovým pobočkám na Slovensku daří?

V letošním roce jsme otevřeli tři pobočky a další smlouvy jsou před podpisem. Podařilo se nám nastavit a vybudovat platformu, na které lze dále stavět a budovat kvalitní síť poboček Evropa. Připravili jsme i partnerskou spolupráci na Slovensku pro naše franchisanty, kteří mohou čerpat výhody našich partnerů, kterými jsou SK Telekom, Gepard a VUB banka. Pevně věřím, že naše pobočky ocení nabízené výhody partnerů a využijí maximální podpory centrály a týmu, který se o ně v současné době stará. Společně s našimi franchisanty se snažíme prosadit naší společnou filozofii a hodnoty společnosti Evropa i na slovenském trhu.

A ty hodnoty jsou jaké?

Budu jmenovat jen některé z nich. Jde zejména o zkvalitnění poskytovaných služeb realitních kanceláří, zlepšení vnímání profese realitního makléře a prosazovaní práce s exkluzivními smlouvami. Pokud se nám podaří společně prosadit, alespoň tyto hodnoty a ovlivnit vnímání veřejnosti v těchto bodech, myslím, že se naším pobočkám bude dařit dobře a mohou být i krůček před konkurencí.

Jaký vývoj na tamním trhu očekáváte v roce 2013? Máte stanovený nějaký cíl, kterého byste u našich sousedů chtěli dosáhnout?

Pro rok 2013 máme hned několik nastavených cílů. Jednak se jedná samozřejmě o rozšiřování naší sítě poboček, a to v podobě obsazování krajských měst směrem Žilina a Bánská Bystrica. Chtěla bych upozornit na naši konkurenční výhodu, kdy poskytujeme exkluzivitu lokality. Což znamená, že v jednom městě může být otevřená jen jedna pobočka společnosti EVROPA. V rámci Slovenska tak máme nastaven omezený počet licencí a s prodejem lukrativních lokalit nejžádanějších licencí ubývá. Dalším cílem je nastavení přeshraniční spolupráce s Maďarskem a Rakouskem, kde oba trhy nabízí hned několik výhod a nabídka v těchto lokalitách může být atraktivní pro obě strany.

Máte v současné době již v hledáčku nějaké nové destinace, kam byste chtěli svou síť rozšířit? Můžete nám případně již nějaké prozradit?

Prvořadým úkolem je zestabilizovat slovenský trh a dále ho rozšiřovat. Co se týká další expanze, plánujeme v průběhu roku 2013 vstup na polský trh, který je ovšem velmi specifický a bude vyžadovat odlišnou strategii a přístup, než jak tomu bylo při vstupu na trh slovenský.

Jaký byl rok 2012 pro realitní kancelář EVROPA?

Tento rok povařujeme za velmi úspěšný, ne- li průlomový, jelikož se nám podařilo i v době ekonomické krize prokázat, že jsme stabilní společností, které je schopna expandovat na zahraniční trhy i v době, která není takovýmto krokům příliš nakloněna.

Co vaše společnost očekává od roku s číslem 13 na konci?

Čekáme, že bude ještě lepší než ten, co měl na konci číslo 12.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank