24.01.2013

Sedmý úspěšný rok

Realitní síti RE/MAX se loni dařilo. Úspěch zaznamenala jak v Česku, tak i na Slovensku.

Společnost RE/MAX za uplynulý rok i přes pokles realitního trhu zprostředkovala prodej nemovitostí za 10,12 miliardy korun. Navýšila tak meziroční hrubý provizní obrat o 5 %. Firma udržuje rostoucí trend už sedmým rokem. Tržní podíl firmy dosáhl v tuzemsku 16 %. RE/MAXu se dařilo také na Slovensku.

american remax schedule, house

RE/MAX pocházející z USA v ČR provozuje 117 franchisových poboček. Celkově působí v 91 zemích světa.

Na Slovensku, kde se realitnímu trhu nedařilo více než v České republice, se společnosti podařilo prodat nemovitosti za 92 milionů eur. Ve srovnání s rokem 2011 je to růst o 7 %. Prezident firmy RE/MAX David Krajný uvedl, že slovenský trh je v mnohem složitější situaci než v ČR a vyžaduje tak specifický přístup. "To ostatně potvrzuje i strategické rozhodnutí jedné konkurenční firmy slovenský realitní trh opustit a soustředit se zde na jiné aktivity,“ dodává David Krajný.

Realitní síť, která se rozvíjí výhradně formou franchisingu, od ledna letošního roku také změnila obchodní strategii. Pro klienty, kteří prodávají svou nemovitost, nabízí nově smlouvu o výhradním poskytování realitních služeb. Ta zaručuje, že nemovitost nesmí nabízet jiná realitní kancelář. Exkluzivní smlouva se uzavírá na 3 až 6 měsíců. Výhradní smlouvu může klient po domluvě zkrátit.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank