28.01.2013

Směrem na východ

Subway expanduje na východ. V Rumunsku otevírá další restauraci.

Řetezec s rychlým občerstvením Subway rozšiřuje své aktivity na rumunském trhu. V lednu v Bukurešti otevřel další restauraci. A nezůstane jen u ní. V rumunském hlavním městě by letos mohlo být otevřeno dalších 5 restaurací. V současné době už je v Rumunsku v provozu 12 restaurací, z toho největší počet je právě v Bukurešti, kde jich najdeme 8. Po jedné provozovně má Subway na tamním trhu restaurace ve městech Timisiora, Pitesti, Iasi a Cluj.

subway cafe indoor people staff

Rumunsko je v hledáčku Subwaye. Letos je plánováno otevření až 14 restaurací.

Společnost v Rumunsku provozuje všechny pobočky ve formě franchisy. A chce nadále tento koncept rozšiřovat. Jak pro Franchising.cz uvedla koordinátorka pro CEE ve společnosti Subway Ivana Filipová, firma plánuje otevřít v Bukurešti letos dalších 5 restaurací, v oblasti kolem Bukurešti zahrnující východní Rumunsko pak ještě dalších 5. V západním Rumunsku hodlá spustit provoz 3 nebo 4 fastfoodů. Náklady na franchisu jsou zde stejné jako v ČR - licence stojí 7500 eur, každá další 3750 eur. Další náklady na provoz vychází na 100 tisíc eur.

V současné době má Subway po celém světě 37 tisíc restaurací v 99 zemích a je největší fastfoodový řetězec na světě. Manažer společnosti Subway pro Rumunsko Rumen Radev při otevření nové pobočky v Bukurešti uvedl: "Celkem 93 % našich restaurací ve světě jsou úspěšné. Tyto informace nepřinášíme my, ale specializované instituce, které monitorují trh, na kterém působíme."

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank