29.01.2013

Vláčky pojedou za hranice

Výtopnu už můžete navštívit na 5 místech v ČR. Další by měly přibýt i v zahraničí.

Koncept restaurací Výtopna, kde jsou zákazníci obsluhováni vláčky, chce zamířit za hranice. Společnost Efef, která je majitelem franchisové sítě Výtopna, zaznamenává poptávku po jejích franchisových licencích převážně ze zahraničí. V tuzemsku se jí podařilo loni otevřít 2 pobočky.

vytopna, train, beer

Restaurace Výtopna je obsluhována modelovými vláčky, které brázdí 400 metrovou trať. Vláčky nápoje přivezou přímo až ke stolu.

Nově otevřená Výtopna Café v Ostravě se ze začátku potýkala s malým zájmem. Problém vidí jednatel společnosti Efef Petr Fridrich ve špatné marketingové komunikaci obchodního centra Nová Karolina, kde se pobočka nachází. V současnosti už dle něj nabrala správný směr a začíná se jí dařit. Druhá Výtopna byla otevřena opět v Brně, kde už jsou dvě.

„O naší franchisu Výtopna zájem je, a to převážně od zahraničních investorů. Mám radost z toho, že se ozývají sami,“ říká Fridrich s tím, že v poslední době jej potěšil zájemce například z Ázerbájdžánu. V současné době je provozováno 5 poboček v České republice, z toho 4 formou franchisy.

Společnost připravuje pro letošní rok další novinky. Pro franchisanty vyvíjí vlastní CRM systém a pracuje na výrobě vlastních modelací v kolejišti pomocí 3D tisku. O inovace nebudou ochuzeni ani zákazníci. Pro děti bude Výtopna vařit jídla, která budou vláčky vozit přímo na stůl. Dospělí si mohou nechat zajet vlak do modelové likérky, která jim automaticky naplní vybraný drink.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank