06.02.2013

Známe Obchodníka roku 2012

dm drogerie markt získala ocenění MasterCard Obchodník roku 2012. Bodovaly i společnosti nabizející franchisy.

Absolutním vítězem a držitelem titulu MasterCard Obchodník roku 2012 se stala společnost dm drogerie markt. Na základě zákaznického výzkumu bylo také uděleno sedm ocenění oborových kategorií, ve kterých zvítězily Globus, Sportisimo, Alza.cz, dm drogerie markt, Datart, Neoluxor a OBI. Vítěze v kategorii GE Money Bank Cena veřejnosti vybrali zákazníci hlasováním na internetu a přes SMS. Nejvíc hlasů získal obchodní řetězec Lidl.

OBI o nás vchod

OBI vyhrálo už podesáté kategorii Prodejce pro dům a zahradu.

Ze společností, které nabízejí i franchisové licence, bodoval například ElectroWorld, který se umístil na druhém místě v kategorii MasterCard Prodejce elektrotechniky roku 2012. Hobbymarket OBI už po desáté zvítězil ve své kategorii MasterCard Prodejce pro dům a zahradu 2012 a zanechal za sebou Ikeu, která se však v tuzemsku pomocí otevírání franchisových prodejen nerozvíjí. V kategorii prodejců potravin, kterou vyhrál hypermarket Globus, se na třetím místě umístilo Tesco, které v ČR prostřednictvím firmy Tesco Franchise Store provozuje síť hypermarketů Žabka.

Generální ředitel MasterCard Europe pro ČR Miroslav Lukeš okomentoval výsledky s tím, že letošní rok ocenění přinesl na vítězných příčkách řadu změn, což odráží dynamický vývoj maloobchodu. „Obchodníci rozšiřují šíři svého sortimentu, poskytují výhodné nabídky a v boji o zákazníky přináší i nejrůznější inovace,“ dodává Lukeš.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank