03.11.2008

Hamburgery v novém balení

McDonald´s začal od listopadu používat nové obaly, v Česku přijdou na řadu až v roce 2010.

Hamburgery od McDonald´s se od listopadu začaly balit do nového. Česku se kompletní změna obalů, podle společnosti „nejobsáhlejší v historii firmy“ zatím vyhne. Letos přijdou na řadu USA, Velká Británie a Irsko. V příštím roce pak většina největších a vyspělých trhů včetně Číny a Polska, které je jedinou ze zemí východní Evropy ve druhé skupince. Postupně se do změny zapojí všech 118 zemí, kde McDonald´s působí. V některých evropských zemích, včetně Česka, se ale změní pouze design obalů, uvedla společnost.

Obaly budou obsahovat údaje o použitých ingrediencích.

Všude stejné

Stávající obaly hamburgerů, hranolek či coca-coly budou po celém světě stejné. „(Nový design) bude dostatečně flexibilní, aby mohly být obaly vyrobeny v 21 jazykových mutacích,“ uvedla společnost. Nové obaly navrhla firma Boxer, dceřiná společnost firmy The Marketing Store Worldwide, se sídlem v Birminghamu, ve Velké Británii. Agentura Boxer pracovala rovněž na původní koncepci kampaně "i'm lovin' it" a návrzích obalů Global Casting Call pro McDonald's.

Přes 30.000 McDonalds

Po celém světě funguje na 31.000 provozoven McDonald´s, z čehož většina funguje na principu franšízy nebo pobočky. V Česku je 77 provozoven McDonald´s. Každý den navštíví některou z prodejen jednoho z největších řetězců fastfoodů 56 milionů lidí. V Česku to bylo zhruba tolik za celý loňský rok.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank